Warsztaty terenowe w Puszczy Kozienickiej – relacja

Warsztaty terenowe w Puszczy Kozienickiej inspirują nauczycieli!

Puszcza Kozienicka stała się zieloną klasą dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych przedmiotów edukacji przyrodniczej oraz wszystkich zainteresowanych tematem. Podczas warsztatów terenowych, które odbyły się 25 maja 2024 r., uczestnicy odkrywali bogactwo przyrody i kultury tego wyjątkowego regionu.

Pierwszym przystankiem na trasie zajęć, była Izba Dydaktyczno-Muzealna Puszczy Kozienickiej w Augustowie. W jej gościnnych progach, nauczyciele mogli zgłębić historię i znaczenie puszczy, poznać jej charakterystyczną florę i faunę, a także zapoznać się z bogatą kolekcją eksponatów przyrodniczych. Szczególną uwagę przykuły informacje dotyczące Królewskich Źródeł, rezerwatu przyrody, który był kolejnym punktem programu.

W Rezerwacie Przyrody Królewskie Źródła uczestnicy warsztatów podziwiali malownicze źródliska rzeki Zagożdżonki, spacerowali ścieżką edukacyjną, poznając różnorodność ekosystemów puszczy i ich znaczenie dla ochrony środowiska. Doświadczeni przedstawiciele Kozienickiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Kozienice dzielili się swoją wiedzą i pasją do przyrody, inspirując nauczycieli do tworzenia angażujących lekcji, które wprowadzą uczniów w fascynujący świat przyrody i kultury regionu.

Warsztaty terenowe w Puszczy Kozienickiej okazały się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Nauczyciele zdobyli nie tylko cenną wiedzę i praktyczne wskazówki, jak wykorzystać bogactwo przyrodnicze i kulturowe Puszczy Kozienickiej, ale również mnóstwo pomysłów na to, jak uczynić swoje lekcje bardziej atrakcyjnymi dla uczniów.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content