WARCABY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE

III i IV edycja projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole” została zakończona. Wzięło w nim udział 32 nauczycieli z 16 szkół podstawowych z Siedlec,
Sokołowa Podlaskiego, Jabłonnej Lackiej, Zbuczyna, Nowych Igań, Domanic, Olszyca Szlacheckiego, Bojmia, Żelechowa, Paprotni, Grali Dąbrowiźnie
i Radomyśli.

Zajęcia prowadzili trenerzy z Polskiego Związku Warcabowego, na czele z Panem Damianem Reszką – Prezesem Polskiego Związku Warcabowego.
W ramach projektu nauczyciele odbyli 20-godzinne szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć. Podczas kursu uczestnicy poznali podstawowe zasady gry
w warcaby, praktyczne wykorzystanie zasad gry – kombinacje jako podstawy warcabowej taktyki, kluczowe pozycje z damką. Zostali zapoznani z przepisami turniejowymi, systemem rozgrywek, rolą, zadaniami i uprawnieniami sędziego, a także z zasadami metodycznymi nauczania dzieci gry w warcaby.

Nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali certyfikaty i metodyczne pozycje książkowe, a szkoły sprzęt warcabowy (30 kompletów warcabów, warcabnicę demonstracyjną).

Wszystkim biorącym dział w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole” serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w pracy z uczniami.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content