Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w VII edycji projektu „WARCABY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE”


Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego adresowany do szkół podstawowych w województwie mazowieckim.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, porządkowania myśli, rozwiązywania problemów, rozwijanie koncentracji uwagi i wyobraźni,  zrozumienia swoich działań i ich konsekwencji oraz wsparcie rozwoju społeczno-emocjonalnego uczniów oraz dostarczenie pedagogom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy.

Warto podkreślić, że gra w warcaby może pełnić wiele funkcji rozwojowych, edukacyjnych i rekreacyjnych, a także może wspierać zaawansowane procesy decyzyjne w najważniejszych społecznie sferach.

Do udziału zapraszamy po dwóch nauczycieli z placówki. Koszt udziału szkoły w projekcie wynosi 200 zł za dwóch nauczycieli.

W ramach projektu nauczyciele odbędą 20 – godzinne szkolenie hybrydowe przygotowujące
do prowadzenia zajęć gry w warcaby. Uczestnicy dostaną pakiet materiałów edukacyjnych, a szkoły otrzymają sprzęt warcabowy, w skład którego wchodzi 30 kompletów warcabów dla uczniów
oraz warcabnica demonstracyjna.

Na zgłoszenia czekamy do końca lutego 2024 r.

Miejsce szkolenia stacjonarnego:  MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. Asłanowicza 2

Szczegółowych informacji udziela Pani Alicja Świderska – koordynator rejonowy tel.: 25 633 18 10  
lub 25 632 67 47 wew. 110

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content