Teatr w szkole – rozwiń kreatywność

Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach teatralnych nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem programu jest wprowadzenie teatru jako narzędzia, które ułatwi codzienną edukację na lekcjach języka polskiego. Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli, jak i uczniów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w obszarze teatru i wykorzystać je w codziennej praktyce. Październikowe warsztaty są również inauguracją projektu „Teatr w szkole – rozwiń kreatywność”, który zakłada cykl spotkań od października do stycznia, dzięki którym uczestniczy poszerzą swoją wiedzę z tego zakresu oraz zainspirują się do twórczych działań na terenie szkoły, w której pracują. Efektem finalnym będzie podsumowanie spotkań i przedstawienie praktycznego zastosowania teatru w szkole.

Projekt ten to także doskonały sposób na rozwijanie kreatywności. Warsztaty teatralne dają możliwość eksperymentowania, odkrywania nowych stron siebie oraz wyrażania swoich emocji i myśli. Aby zachęcić uczestników do udziału w warsztatach teatralnych, warto podkreślić kilka korzyści, jakie przynosi ta forma działalności:
-Rozwijanie umiejętność wyobraźni. Podczas warsztatów teatralnych uczestnicy mogą przenieść się w inne światy, wcielając się w różne role. To kształtuje umiejętność twórczego myślenia, rozwija wyobraźnię oraz pomaga w budowaniu własnych opowieści.
-Wspieranie umiejętność w komunikacji poprzez występy sceniczne. Uczestnicy uczą się wyrażania swoich myśli i emocji w sposób jasny oraz zrozumiały dla innych. To rozwija umiejętność skutecznego komunikowania się werbalnego i niewerbalnego.
-Budowanie pewność siebie. Występowanie na scenie zwiększa pewność siebie uczestników. Dzięki temu, że są widoczni i słyszalni dla publiczności, uczą się radzić sobie ze stresem i z szacunkiem dla swojego miejsca na scenie. W teatrze liczy się przede wszystkim chęć doświadczania.
-Nauka współpracy. Praca teatralna zawsze opiera się na współdziałaniu w grupie, dlatego podczas warsztatów uczestnicy uczą się efektywnej współpracy, słuchania innych, szacunku i wzajemnego wsparcia. Ważne jest również podkreślenie, że warsztaty teatralne są otwarte dla wszystkich osób, niezależnie od ich umiejętności aktorskich.

Szkolenie będzie składać się zarówno z prezentacji teoretycznych oraz praktycznych zajęć warsztatowych, które pozwolą uczestnikom na zdobycie użytecznych umiejętności teatralnych. Program zostanie dostosowany do potrzeb oraz aktualnych trendów i wymagań programowych w edukacji.

Zapraszamy serdecznie 25-10-2023 15:30-19:15 w sali nr 220.
Prowadząca zajęcia : nauczyciel doradca metodyczny Katarzyna Sasal (katarzyna.sasal@mscdn.edu.pl)
Link do zapisów: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/24348/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content