ŚWIĘTY I ZŁODZIEJE – BEZPŁATNY POKAZ FILMU „ŚWIĘTY”

MSCDN, Telewizja Polska S.A. i Multikino 28 marca 2023 r. o godz. 17.00
zapraszają nauczycieli na bezpłatny pokaz filmu z certyfikatem.
Spotykamy się, jak zwykle,
w radomskim Multikinie przy ul. Bolesława Chrobrego 1. 
 

Polska, wiosna 1986 roku… Szarość, marazm, beznadzieja, brak perspektyw… Zatomizowane polskie społeczeństwo…Po traumie stanu wojennego i morderstwie ks. Jerzego Popiełuszki nikt nie myśli i nie marzy o upadku Związku Sowieckiego, o tym, że Żelazna Kurtyna kiedyś przestanie istnieć, że Polska stanie się państwem demokratycznym. Taki wierny obraz społeczeństwa polskiego w latach 80 – tych XX wieku daje Sebastian Buttny – reżyser filmu „Święty”. Twórca podąża atmosferą tamtych czasów, ale proponuje widzowi ciekawy eksperyment. Na planie pierwszym stawia wydarzenie, które wiosną 1986 roku wstrząsnęło opinią publiczną i postawiło na nogi całą Polskę – kradzież wykutej w srebrze figury Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza w Katedrze Gnieźnieńskiej. Widz uczestniczy w dochodzeniu prowadzonym przez ambitnego milicjanta (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) i jednocześnie obserwuje ówczesną rzeczywistość, która ze swoimi szemranymi sprawkami, brudnymi interesami i napięciami politycznymi idealnie wpisuje się w konwencję kryminału.  

„Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego to świetna opowieść o brawurowej kradzieży i śledztwie z nią związanym. To też znakomity obraz minionych czasów i wydarzeń. Interesujący przyczynek do rozmów o polskim dziedzictwie materialnym, podróż w czasy średniowiecza, do momentów ważnych dla początków państwowości polskiej.  

MSCDN i Multikino 28 marca 2023 r. o godz. 17.00 zapraszają nauczycieli na bezpłatny pokaz filmu. Spotykamy się, jak zwykle, w radomskim Multikinie przy ul. Bolesława Chrobrego 1.  

Osoby zapisane na seans otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w formie doskonalenia „Szkoła kina”. Link do zapisów: 

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/23424/o//w/Radom 

Szczegółowych informacji udziela Marcin Getler (marcin.getler@mscdn.edu.pl) 

Zdjęcia:
https://we.tl/t-0on2gyg5eD

Link do zwiastuna na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=LkEdAUJPyMI

Link do SoMe:
https://www.facebook.com/swietyfilm

Link do zwiastuna DCP:
https://we.tl/t-dEZTSJ8dm9

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content