Sieć współpracy i samokształcenia II Forum Germanistów

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do udziału w 4. edycji międzywydziałowej sieci współpracy i samokształcenia – II Internetowe Forum Germanistów. Partnerem sieci jest Polskie Stowarzyszenie Języka Niemieckiego Oddział w Radomiu.

Celem tej formy doskonalenia jest wymiana doświadczeń między uczestnikami w zakresie wykorzystania w nauczaniu języka niemieckiego narzędzi i zasobów cyfrowych oraz sposobów rozwijania samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów. Ponadto pozyskano metodyczne i merytoryczne wsparcie ekspertów w celu doskonalenia kompetencji metodycznych i merytorycznych uczestników sieci. W programie na rok szkolny 2022/2023 zaplanowano następujące treści:

1. Rozwijanie sprawności receptywnych i produktywnych u uczniów, w tym z wykorzystaniem narzędzi i zasobów cyfrowych
2. Rozwijanie kompetencji leksykalnej, gramatycznej, fonetycznej oraz kulturoznawczej, w tym z wykorzystaniem narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość
3. Przykłady dobrych praktyk oraz innowacyjnych metod nauczania rozwijających samodzielność i kreatywność uczniów na lekcjach języka niemieckiego

Działalność sieci będzie realizowana w aplikacji TEAMS (spotkania online także na platformie ZOOM). Poza regularnymi spotkaniami szkoleniowymi i warsztatami, uczestnicy dzielą się własnymi zasobami z innymi nauczycielami oraz w dogodnym czasie (asynchronicznie) korzystają z udostępnianych materiałów naukowych, dydaktycznych i prezentacji.

Link do zapisów: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/21831/o/-2/w/Radom

Zapraszamy do twórczej współpracy!
Koordynatorzy sieci:
mgr Jolanta Bilska-Sulima – nauczyciel konsultant w zakresie języków obcych
mgr Renata Kreft – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji językowej oraz kształcenia zawodowego

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
fax 22 536 60 01
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content