Rozwijanie zainteresowań czytelniczych z wykorzystaniem TiK

Cyfrowy tubylec, sięgający po książkę – taki obraz pojawia się przed oczyma wyobraźni wielu polonistów, polonistek, nauczycieli bibliotekarzy i nauczycielek bibliotekarek… Spróbujmy uczynić z niego rzeczywistość! Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli z certyfikatem.

JAK?

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których postaramy się wspólnie wykorzystać wrodzoną znajomość technologii wśród naszych podopiecznych do tego, aby PRZYPOMNIELI SOBIE, ŻE KOCHAJĄ CZYTAĆ! Poszukamy metod i narzędzi rozbudzających w nas i w uczniach motywację, zainteresowania oraz kreatywność czytelniczą!

Jeśli trzeba: postawimy klasę na głowie, czyli ją odwrócimy (metoda odwróconej lekcji z wykorzystaniem narzędzi TiK), a potem rzucimy uczniom wyzwanie (metoda WebQuest). Dbając o podtrzymywanie ich motywacji do działania i czytania, sięgniemy po środki ostateczne, czyli rozszerzymy rzeczywistość (wykorzystanie aplikacji z zakresu AR), trochę się pobawimy (wykorzystanie interaktywnych gier i zabaw dydaktycznych), a także w myśl hasła: ZRÓB TO SAM, zachęcimy uczniów do samodzielnego skoku w opowieść (wykorzystanie potencjału portalu Story Jumper), „podłubiemy” w Canvie. Po więcej szczegółów zapraszamy na warsztaty!

Natalia Hatalska, założycielka instytutu badań nad przyszłością (infuture.institute), w swojej książce „Wiek paradoksów” postawiła takie przewrotne pytanie: „Czy technologia nas ocali?” Na warsztatach zapytamy podobnie: „Czy technologia może zmotywować do czytania i ocalić czytelnictwo?” i postaramy się pokazać, że odpowiedź może być twierdząca! Bądźcie!

KIEDY?
18 stycznia 2023, godz. 15.30 – 19.15

GDZIE?
MSCDN Wydział w Radomiu, ul. Tadeusza Kościuszki 5A, sala nr 216

LINK DO ZAPISÓW:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/22722/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udziela:
Emilia Szwarc – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji humanistycznej
e-mail: emilia.szwarc@mscdn.edu.pl
tel.:  48 362 98 73

Obraz: 愚木混株 Cdd20 z Pixabay

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content