Radomski Czerwiec ’76 – konferencja

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję poświęconą wydarzeniom Radomskiego Czerwca 1976, skierowaną do nauczycieli historii szkół podstawowych i średnich, oraz wszystkich, którzy interesują się historią najnowszą naszego miasta. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej, na którego zaproszenie do udziału w konferencji przyjął również dr Arkadiusz Kutkowski – autor wielu publikacji poświęconych tematyce czerwcowych protestów.

Podczas spotkania zostanie przedstawione tło wydarzeń, wraz z odniesieniem do sytuacji panującej w kraju, a także porównaniem protestów radomskich z innymi miastami. Omówione zostaną wyróżniające radomskie strajki, ich konsekwencje, a przedstawią Państwu odpowiedzi na pytania, czy Radom to miasto z wyrokiem.

Dodatkowym punktem programu będzie wirtualny spacer po miejscach związanych z radomskim protestem. Konferencja odbędzie się dnia 30 maja 2023 roku w godzinach 13:00 – 16:00 w siedzibie MSCDN przy ulicy Kościuszki 5a w Radomiu. Udział w konferencji będzie potwierdzony stosownym certyfikatem. W razie pytań prosimy o kontakt z Romanem Przydatkiem (roman.przydatek@mscdn.edu.pl).

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na szkolenie za pomocą linku: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/23586/o//w/Radom.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content