Odkrywajmy wspólnie możliwości coachingu w edukacji!

Zapraszamy serdecznie obecnych i przyszłych Dyrektorów oraz zainteresowanych Nauczycieli do udziału w szkoleniu „Wykorzystanie technik coachingowych w pracy szkoły/placówki oświatowej„. To wyjątkowa okazja, aby poznać i opanować narzędzia coachingowe, które mogą znacząco wspomóc Państwa codzienną pracę.
Celem naszego szkolenia jest przygotowanie kadry kierowniczej do skutecznego zarządzania w zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, gospodarczej i politycznej oraz doskonalenie umiejętności kierowania placówkami oświatowymi przy użyciu technik coachingowych.
Szkolenie będzie sposobnością do zgłębienia założeń, celów i zasad coachingu, co pozwoli lepiej zrozumieć jego potencjał w rozwoju szkoły oraz naszych osobistych kompetencji. Stawianie i wymiarowanie celów rozwojowych oraz nauka podstawowych technik i narzędzi pracy coachingowej umożliwi skuteczniejsze planowanie i realizację oświatowych działań.
W trakcie szkolenia będzie okazja, aby praktycznie przetestować etapy rozmowy coachingowej oraz poznać (funkcjonalności) różnorodne zastosowania narzędzi coachingowych w pracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami. Dodatkowo, wykorzystanie komunikacji coachingowej do budowania kultury organizacyjnej szkoły pomoże Państwu stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi wszystkich jej uczestników.
Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe funkcje i zasady zarządzania w strukturach liniowych oraz koncepcje i modele struktur organizacyjnych. Dowiedzą się, jak efektywnie zarządzać w środowiskach o bardziej złożonej strukturze organizacyjnej. Wśród tematów poruszanych podczas spotkań znajdzie się także model zarzadzania według Blake’a-Moutona i sposoby jego praktycznego zastosowania oraz typy zarządzania według klasyfikacji charakterologicznej, co pozwoli uczestnikom zrozumieć różnorodne style zarządzania w oparciu o cechy osobowościowe.
Zapraszamy wszystkich, którzy są chętni, aby poszerzyć swoje umiejętności, zdobyć nową wiedzę i wzbogacić swój warsztat pracy o nowe efektywne narzędzia.
Odkrywajmy wspólnie możliwości coachingu w edukacji!

ZAJĘCIA POPROWADZĄ DOŚWIADCZENI SZKOLENIOWCY:
dr Monika Mazur-Mitrowska – doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, specjalistka w zakresie coachingu i mentoringu w procesie zarządzania i doskonalenia zawodowego;
Włodzimierz Mazur – przedsiębiorca z ponad 20-letnim doświadczeniem w strukturach zarządzania w korporacjach finansowych, wykładowca akademicki, certyfikowany MENTOR w Fundacji Youth Business Poland

Zajęcia: 11.04.2024r. godz. 16:00 – 19:15
18.04.2024r. godz. 16:00 – 19:15

Informacji udziela – Małgorzata Pudzianowska – n-l konsultant – kierownik szkolenia
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

Link do zapisów:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25610/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content