Odkryj potęgę szkolenia metodą escape room!

Drodzy Humaniści!
Zapraszamy Was na szkolenie „Tajemnicze Labirynty Wiedzy – wykorzystanie escape roomu na lekcjach języka polskiego i historii”.

Czy kiedykolwiek marzyliście o szkoleniu, które nie tylko uczy, ale staje się pasjonującą przygodą? Oto rozwiązanie! To niezwykłe doświadczenie, w którym uczestnicy muszą współpracować, rozwiązywać zagadki i pokonywać przeszkody. Escape room wymaga analizy, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji w stresujących sytuacjach. To doskonała okazja do rozwijania kluczowych umiejętności. To nie tylko świetna zabawa, ale także skuteczna forma nauki, która pozwoli wykorzystać uczniowskie umiejętności w praktyce. Escape room inspiruje do kreatywnego myślenia i aktywnego uczestnictwa
w lekcjach. A metoda ta zachęca do aktywnego prowadzenia lekcji powtórkowych czy konkursów. Podczas rozwiązywania zadań i zagadek, uczniowie nie tylko pogłębiają swoją wiedzę, ale także rozwijają umiejętności komunikacyjne, logiczne myślenie, zdolności analityczne i współpracy zespołowej. Ponadto doświadczają satysfakcji z pokonywania kolejnych etapów, które prowadzą do rozwiązania zagadki. Działanie motywuje ich do dalszej nauki i zaangażowania się w proces edukacyjny. Metoda ta to innowacyjne podejście do nauczania języka polskiego i historii, które angażuje uczniów w emocjonującą i interaktywną przygodę edukacyjną.
W trakcie szkolenia dowiesz się, jak funkcjonują escape roomy. Pomożemy przygotować Ci scenariusz związany z tematem lekcji języka polskiego czy historii. Następnie przejdziemy do praktycznego modułu spotkania, a uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni na zespoły i staną przed serią zagadek, zadań i łamigłówek językowych.
Zapraszamy! Metoda ta to nie tylko skuteczna forma nauczania, ale także sposób na wzbudzenie pasji do nauki przedmiotów humanistycznych i rozwój umiejętności komunikacyjnych w dynamiczny oraz angażujący sposób.
Zapraszamy serdecznie 13 maja 2024 r. od 16:00, sala 220 MSCDN Wydział w Radomiu
Roman Przydatek – roman.przydatek@mscdn.edu.pl
Katarzyna Sasalkatarzyna.sasal@mscdn.edu.pl
Link do szkolenia:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25650/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content