Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – konferencja

18 maja 2023 roku w MSCDN Wydział w Siedlcach odbyła się konferencja pod tytułem „Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli i wychowawców , dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych
a także pracowników Poradni psychologiczno-pedagogicznych , Środowiskowych  Centrów Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej dzieci i młodzieży,
Poradni Ezra oraz pracowników Ośrodków Pomocy Rodzinie.

Licznie przybyli uczestnicy mogli wysłuchać trzech bardzo interesujących wykładów:

1. Trudności w pracy z nastolatkiem wynikające z dynamiki rozwojowej, dr Anna Kaźmierczak-Mytkowska (psycholog kliniczny, psychoterapeuta)

2. Najczęstsze, aktualnie występujące zaburzenia psychiczne u adolescentów, lek. med. specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży Elżbieta Potocka Korniluk

3. Bezpieczeństwo osób ze specjalnymi potrzebami w sytuacjach nadzwyczajnych, dr hab. Paweł Szmitkowski (specjalista ds. bezpieczeństwa)

W tym dniu pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach przygotowali wystawę najnowszych publikacji z omawianego tematu.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content