„Obrona godności człowieczeństwa –historia rodziny Ulmów”

28 września 2023 r. odbyła się konferencja organizowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach przy współpracy z MSCDN Wydział w Siedlcach poświęcona historii rodziny Ulmów.

W konferencji udział wzięli Pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Pan Adam Skup – Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego sytuacji osób pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej i pomocy udzielanej im przez Polaków, wygłoszonego przez Pana Jacka Odziemczyka, nauczyciela historii w ZS nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim oraz wykładu poświęconego obronie godności człowieczeństwa – historia rodziny Ulmów, zaprezentowanego przez Panią Annę Staręgę, nauczycielkę historii w I Katolickim LO im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

W trakcie spotkania wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Rodzina Ulmów w literaturze – rysunek do wybranego wiersza poświęconego Ulmom”.

Po konferencji była możliwość obejrzenia wystawy poświęconej rodzinie Ulmów.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content