O kosmosie przy kawie: Z Kosmosu widać więcej

W środę 7 lutego, o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”. Porozmawiamy o tym, jak i jakie zjawiska możemy obserwować dzięki danym satelitarnym.

Spotkamy się online, ZAPISY PRZEZ FORMULARZ

 

„O kosmosie przy kawie” poprowadzi tym razem Agnieszka Bajtyngier – ekspertka Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej, programu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Wprowadzi Was w świat danych satelitarnych i możliwości ich wykorzystania w Waszej pracy edukacyjnej.

Zaczniemy od zapoznania się z podstawami teledetekcji – dziedziny nauki, która dzięki wykorzystaniu zdalnych metod zbierania danych umożliwia obserwację i analizę zjawisk zachodzących na powierzchni Ziemi, w atmosferze czy oceanach (monitorowanie stanu i zmian środowiska, zjawisk pogodowych i klimatycznych).

Wspólnie przeanalizujemy wybrane zagadnienie w oparciu o dane europejskiej konstelacji satelitów obserwacyjnych Sentinel. Pokażemy, z jakich bezpłatnych danych, narzędzi i portali możecie korzystać na lekcjach i jaką ofertę w tym zakresie ma dla Was ESERO-Polska.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content