Nowoczesny doradca zawodowy w szkole – sieć współpracy

Nowoczesne doradztwo zawodowe w szkole to kompleksowy proces wspierania uczniów w podejmowaniu decyzji dotyczących ich przyszłości zawodowej. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli, nowoczesne podejście do doradztwa kładzie nacisk na indywidualne potrzeby ucznia, rozwijając jego świadomość, umiejętności i umożliwiając eksplorację różnorodnych ścieżek kariery.

Szkolne doradztwo zawodowe stanowi integralną część edukacji, mając na celu nie tylko pomóc uczniom w wyborze kariery, lecz także w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu w dynamicznym, zmiennym środowisku zawodowym.
Wychodząc na przeciw potrzebom edukacyjnym doradców zawodowych zapraszamy do udziału w cyklu zajęć w ramach sieci współpracy i samokształcenia szkolnych doradców zawodowych

Nasza inicjatywa skupi się na wsparciu doradców w realizacji zadań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, dostarczając aktualną wiedzę oraz praktyczne narzędzia niezbędne w zakresie diagnozowania zasobów ucznia.

Zapraszamy: szkolnych doradców zawodowych oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką doradztwa zawodowego.

W programie sieci znajdą się następujące zagadnienia:

Współczesne wyzwania dla szkolnych doradców zawodowych: analiza najnowszych trendów i oczekiwań w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Warsztat diagnostyczny doradcy zawodowego: praktyczne omówienie nowoczesnych narzędzi diagnostycznych oraz metod ich skutecznego wykorzystania.

Metody i formy wspomagania kariery edukacyjno-zawodowej ucznia: przegląd skutecznych strategii wspierania uczniów w kształtowaniu ścieżek kariery.

Warsztat doradcy zawodowego online: zastosowanie sztucznej inteligencji w praktyce doradczej, narzędzia doradcze dostępne online.

Wizyta studyjna w instytucji wspierającej szkolne doradztwo zawodowe.

Praktyczne wskazówki doradztwa edukacyjno-zawodowego: prezentacja przykładów dobrych praktyk z zakresu doradztwa zawodowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu spotkań w ramach projektu: Nowoczesny doradca zawodowy w szkole. Sieć współpracy i samokształcenia szkolnych doradców zawodowych, który umożliwi wymianę doświadczeń, przyczyniając się do wzbogacenia warsztatu pracy doradczej.

Prosimy o dokonanie rejestracji za pomocą poniższego linku: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/24725/o//w/Radom

Dodatkowych informacji udziela: dr Monika Mazur-Mitrowska – nauczyciel konsultant w zakresie doradztwa zawodowego i psychologii

monika.mazur.mitrowska@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content