Drodzy nauczyciele i specjaliści,
Zapraszam wszystkich nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi i uczniami z niepełnosprawnością intelektualną do sieci współpracy i samokształcenia ,,Niepełnosprawność intelektualna niejedno ma imię”. Zajęcia odbywać się będą od 22 listopada do maja 2024 roku za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Spotkamy się także na warsztatach praktycznych w MSCDN w Radomiu. Będzie to świetna okazja do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń, upowszechniania przykładów dobrych praktyk oraz współpracy nauczycieli i doskonalenia ich warsztatu pracy.
Główny cel sieci:
Poznanie specyfiki pracy oraz nabycie praktycznych umiejętności tworzenia optymalnych warunków do pełnego uczestnictwa uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w procesie edukacyjno-terapeutycznym.
Zdobycie wiedzy oraz umiejętności wykorzystania wybranych metod terapeutycznych, w tym komunikacji alternatywnej i wspomagającej w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną.
Dla kogo:
Nauczyciele i specjaliści pracujący z dziećmi i uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w WWR, przedszkolach i szkole podstawowej.
Główne moduły:
1. Organizacja kształcenia dla dziecka/ucznia z niepełnosprawnością intelektualną.
2. Niepełnosprawność intelektualna – przyczyny, etiologia, typologia.
3. Metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną.
4. Komunikacja alternatywna i wspomagająca w pracy z dziećmi niemówiącymi i z zaburzeniami mowy.
5. TIK w edukacji – tworzenie własnych kart pracy i pomocy dydaktycznych do zajęć z dziećmi/uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.
6. Mój dobrostan – moje wartości.
7. Przykłady dobrych praktyk.
Jak się zapisać?
To bardzo proste! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 20 listopada 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie i zgłoście się już dziś!
Pamiętajcie, że większość spotkań odbywa się online, co daje Państwu wygodę uczestnictwa z dowolnego miejsca.
Zapraszam Państwa serdecznie,
Izabela Jasek-doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog
Szczegółowych informacji udziela: Izabela Jasek (izabela.jasek@mscdn.edu.pl)