Nauczanie dwujęzyczne – sieć współpracy i samokształcenia

Międzywydziałowa, autorska sieć współpracy i samokształcenia Nauczanie dwujęzyczne jest skierowana do nauczycieli języka niemieckiego oraz nauczycieli przedmiotów niejęzykowych realizowanych w języku niemieckim w oddziałach dwujęzycznych. Ponadto w działania sieci mogą się włączyć wszyscy zainteresowani koncepcją nauczania dwujęzycznego, w tym kadra kierownicza szkół.

Partnerami sieci jest Goethe-Institut w Krakowie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Radomiu.
Celem sieci jest upowszechnianie koncepcji nauczania dwujęzycznego oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli uczących dwujęzycznie w zakresie doboru metod, materiałów i narzędzi przydatnych na lekcjach.

W ramach sieci współpracy i samokształcenia zaplanowano realizację następujących treści:
1. Podstawy prawne i warunki organizacyjne tworzenia oddziałów dwujęzycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
2. Tworzenie koncepcji lekcji prowadzonej dwujęzycznie w języku niemieckim, scenariusze lekcji dwujęzycznych.
3. Wymiana doświadczeń w zakresie nauczania dwujęzycznego – przykłady dobrych praktyk.
Realizacja sieci odbywa się zdalnie w aplikacji TEAMS oraz na platformie ZOOM w formie wykładów, instruktaży, ćwiczeń w grupach oraz warsztatów z możliwością czatu. Link do spotkań online otrzymają zarejestrowani uczestnicy.

Link do rejestracji: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/23710/o//w/Radom

Zapraszamy do rozwijania swoich pasji i umiejętności w zakresie nauczania dwujęzycznego. Koordynatorem sieci jest pani mgr Jolanta Bilska-Sulima – Nauczyciel konsultant w zakresie języków obcych MSCDN Wydział w Radomiu, email: jolanta.bilska.sulima@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content