Muzeum jest jak wszechświat, a każdy jego obiekt jest tylko jedną z wielu gwiazd.

Muzeum jest jak wszechświat, a każdy jego obiekt jest tylko jedną z wielu gwiazd. Interdyscyplinarna sieć współpracy dla nauczycieli, działająca w MSCDN Wydział w Radomiu we współpracy z Muzeum im. Jacka Malczewskiego, już po pierwszym spotkaniu warsztatowym.

21 lutego 2024 r. gościliśmy z nauczycielami w siedzibie Muzeum na wystawie stałej Muzeum Historii Radomia. Celem spotkania było poznanie aktualnej oferty Muzeum oraz możliwości jej wykorzystania w procesie edukacyjnym. Wystawa stała, jaką jest Muzeum Historii Radomia, jest doskonałą przestrzenią edukacyjną i źródłem inspiracji dla nowoczesnego nauczyciela.

W ramach spotkania sieci odbyły się również zajęcia warsztatowe, których celem było określenie potrzeb uczestników w zakresie realizowanych przez MSCDN i Muzeum zadań, tak, aby efekty pracy jak najlepiej odpowiadały potrzebom nauczycieli i uczniów, a Muzeum stało się przestrzenią budowania tożsamości regionalnej, dumy z naszego miasta, poznania historii Polski na tle historii miasta królewskiego.

Pomysłów na dalszą pracę nie zabrakło! W planach ożywianie radomskich zabytków, realizacja projektów i lekcji z wykorzystaniem zasobów muzealnych.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie! Tym razem 20 marca 2024 gościmy u samego Jacka Malczewskiego.

Dla tych, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu zamieszczamy link: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25124/o//w/Radom

Informacji udzielają: Maria Trzosmaria.trzos@mscdn.edu.pl Emilia Szwarcemilia.szwarc@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content