Międzyszkolne dyktando w języku obcym  – druga edycja

MSCDN Wydział w Siedlcach wraz z partnerami organizuje międzyszkolne dyktando w języku obcym dla uczniów II etapu edukacyjnego. Najlepsi uczniowie z rejonu będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami. Na zwycięzców czekają tytuły Mistrza Pisowni Angielskiej, Niemieckiej, Rosyjskiej i Polskiej jako obcej.

Przedsięwzięcie ma charakter konkursowy i ukierunkowane jest na pracę z uczniem zdolnym w celu pobudzania zainteresowania językami obcymi oraz zwiększenia umiejętności językowych,
w szczególności w zakresie pisowni w języku obcym.

Finał konkursu odbędzie się 6 marca 2024 r. Wezmą w nim udział uczniowie, którzy przeszli przez sito eliminacji szkolnych.

Organizatorami Dyktanda są siedleckie instytucje: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach, Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego, Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Siedlcach, Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej Uniwersytetu w Siedlcach, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Siedlce oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Dyktando znajduje się w wykazie konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Zgłoszenia do 6 lutego 2024 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu.

Kontakt: iwona.moczydlowska@mscdn.edu.pl

Regulamin

Karta zgłoszenia

Zgoda na udział oraz przetwarzanie danych osobowych ucznia

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content