Mała Ojczyzna – wykorzystanie historii regionalnej

Doskonalenie Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych: Współpraca, Samokształcenie i Regionalizm

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów humanistycznych do udziału w inicjatywie doskonalenia, skierowanej ku współpracy oraz samokształceniu w kontekście zasobów regionalnych „Małej Ojczyzny”. Projekt stanowi nowatorskie podejście do podnoszenia kwalifikacji pedagogicznych poprzez wymianę doświadczeń, prezentację praktyk dydaktycznych opartych na regionalizmie oraz tworzenie materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem bogactwa historii regionalnej i zbiorów muzealnych Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów w Szydłowcu.

Cel Inicjatywy: Współdziałanie, Wymiana Doświadczeń, Regionalne Inspiracje

Głównym celem spotkań w ramach tej sieci jest stworzenie przestrzeni do współdziałania nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Poprzez regularne spotkania raz w miesiącu, nauczyciele zyskują możliwość wspólnego uczenia się, rozwiązywania problemów oraz podnoszenia własnych kompetencji. Inicjatywa ma zachęcać do otwartej wymiany doświadczeń oraz inspiracji, co przyczynia się do rozwoju zawodowego uczestników.

Regionalizm jako Kluczowy Element Doskonalenia

Projekt kładzie nacisk na regionalizm, umożliwiając nauczycielom wzbogacenie swojego warsztatu pracy poprzez korzystanie z lokalnych zasobów. Na spotkaniach prezentowane będą praktyki dydaktyczne oparte na historii regionalnej, co pozwoli nauczycielom dostosować swoje metody nauczania do specyfiki danego regionu.

Wykorzystanie Zbiorów Muzealnych: Inspiracja i Materiały Dydaktyczne

Zamek Szydłowiecki i Radziwiłłów w Szydłowcu stanowią niezwykłe źródło inspiracji i wiedzy. Nauczyciele będą mieli okazję zgłębiać historię lokalną, korzystając z eksponatów muzealnych. Ponadto, zachęcamy do wspólnego opracowywania materiałów dydaktycznych, które wykorzystają te unikatowe zasoby, integrując je w procesie nauczania.

Dołącz do Nas: Zdobądź Umiejętności, Poznawaj Lokalne Zasoby

Zapraszamy nauczycieli, którzy poszukują nowych wyzwań i chcą rozwijać się zawodowo. Dołączając do nas, zyskasz szansę na zdobycie nowych umiejętności, poznanie lokalnych zasobów oraz podzielenie się doświadczeniami z innymi nauczycielami. Sieć stworzona w ramach tej inicjatywy to miejsce, gdzie inspiracje rodzą się z lokalnych realiów.

Zapisy i Kontakt: Dołącz do Projektu

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału poprzez oficjalny link do zapisów: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/24990/o//w/Radom. Wszelkie szczegółowe informacje udziela Roman Przydatek, kontaktując się bezpośrednio pod adresem e-mail: roman.przydatek@mscdn.edu.pl.

Dołącz do społeczności nauczycieli, odkryj potencjał swojej „Małej Ojczyzny” i rozwijaj się razem z nami!

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content