LET’S DOC Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza uczniów i uczennice na drugą edycję Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13–20 kwietnia 2024 roku w Kinotece oraz w formie online od 14 kwietnia do 5 maja 2024 roku na platformie vod.warszawa.pl. Nauczycielki i nauczyciele mogą już zapisywać swoje klasy na warsztaty i pokazy festiwalowe. Oferta szkolna jest dopasowana do poziomu nauczania i podstawy programowej z wielu przedmiotów.

Festiwal LET’S DOC jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem filmowym w Polsce, którego program składa się wyłącznie z filmów dokumentalnych dla młodej widowni w wieku od 10 do 18 lat. Pierwsza edycja Festiwalu LET’S DOC udowodniła, że młodzi ludzie lubią oglądać kino dokumentalne.  

Oferta szkolna LET’S DOC jest do pobrania tutaj: https://bit.ly/3HsieFJ  

Zależy nam, by to, co oglądają na ekranie nasi widzowie, było jak najbliższe rzeczywistości. Pokazujemy kino tworzone z odpowiedzialnością, w którym reżyserzy i reżyserki przedstawiają swoich bohaterów z wrażliwością i rzetelnością. Z naszych doświadczeń wynika, że film dokumentalny jest także bardzo efektywnym narzędziem do pracy edukacyjnej i pretekstem do poruszania ważnych tematów, takich jak relacje rodzinne i rówieśnicze, stereotypy kulturowe, wyzwania związane z niepełnosprawnością, migracją, kryzysem klimatycznym – mówi Katarzyna Ślesicka, dyrektorka festiwalu i kierowniczka działu edukacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.  

Młodzi ludzie, widząc przedstawione na ekranie rozterki swoich rówieśników, angażują się w dyskusje, wykazując nie tylko empatię względem bohaterów, lecz także samych siebie. Każda z takich rozmów daje młodym poczucie wspólnoty i wiarę w to, że rzeczywistość, mimo że bywa trudna i złożona, można zmieniać i kształtować. 

REZERWACJA POKAZÓW DLA SZKÓŁ 

Formularz: https://bit.ly/3UbLIyZ  

Wszystkie pokazy szkolne odbywają się w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Każdemu z filmów towarzyszy prelekcja lub rozmowa po projekcji prowadzona przez edukatorów będących ekspertami w dziedzinie związanej w tematem filmu. Program jest przeznaczony dla szkół podstawowych (klasy IV–VIII) i ponadpodstawowych (klasy I–IV). Cena biletu dla jednej osoby: 10 zł. Opiekunowie nie płacą za pokaz. 

Kontakt: Izabela Wyciszkiewicz, iwyciszkiewicz@ckf.waw.pl, tel. 789 277 137 

 

REZERWACJA WARSZTATÓW DLA SZKÓŁ 

Formularze: https://bit.ly/3u4XMre  

Wszystkie warsztaty trwają 90 minut i odbywają się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20, Warszawa). W warsztatach może uczestniczyć tylko jedna klasa. Cena za warsztat dla jednej klasy wraz z opiekunami: 500 zł. 

Kontakt: Monika Górska, mgorska@ckf.waw.pl, tel. 797 936 336 

 

ZAPISY NA WEBINAR DLA NAUCZYCIELI 

Formularz: https://bit.ly/4b8EL7V  

Webinarium „LET’S DOC i DOKUMENTALNY NIEZBĘDNIK FILMOWY w praktyce szkolnej” odbędzie się 22 lutego o godzinie 19.00 na platformie Teams.  

Na spotkaniu zostanie zaprezentowany program Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC wraz z ofertą edukacyjną oraz publikacją dla nauczycieli, wydaną przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i opracowaną przez Annę Równy.  

„Dokumentalny niezbędnik filmowy” to zestawienie wskazówek metodycznych do prowadzenia lekcji w klasach IV–VIII szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych w oparciu o dokumentalne filmy krótkometrażowe dostępne na VOD Warszawa. To gotowe inspiracje dla nauczycieli: języka polskiego, WOS, przyrody, biologii, edukacji dla bezpieczeństwa, etyki, WDŻ, WF i wychowawców klasowych. 

 

ZAPISY NA SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI 

Formularz: https://bit.ly/3u735Xd  

Seminarium „Dokumentalne filmy krótkometrażowe dla dzieci i młodzieży. Krótki metraż – długofalowe efekty” Odbędzie się 7 marca 2024 w Wraszawie. Zaprezentujemy na nim najwartościowsze krótkometrażowe filmy dokumentalne dla młodej widowni i omówimy sposoby ich wykorzystania w pracy dydaktycznej i psychoedukacyjnej. Miejsce i godziny seminarium zostaną podane w późniejszym terminie i będą dostępne na stronie letsdoc.pl. 

NABÓR WOLONTARIUSZY I WOLONTARIUSZEK 

Formularz: https://bit.ly/4biVNAu  

Zapraszamy do dołączenia do zespołu tworzącego 2. Festiwal LET’S DOC! To pierwszy w Polsce festiwal, którego program składa się wyłącznie z filmów dokumentalnych o młodych ludziach i dla młodej widowni w wieku od 10 do 18 lat. Zgłoszenia zbieramy do 15 marca 2024. 

W Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zależy nam, by tworzyć to wydarzenie w ścisłej współpracy z młodymi – jako najlepszymi znawcami swojego świata, w myśl hasła „nic o nas bez nas”. Dlatego poszukujemy do współpracy wolontariuszy powyżej 14. roku życia, dyspozycyjnych 06 kwietnia 2024 oraz w dniach pomiędzy 13 a 20 kwietnia 2024.  

 

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacją filmową. Organizujemy projekcje i dyskusyjne kluby filmowe, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje, tworzymy programy edukacyjne i jesteśmy obecni w internecie poprzez platformę vod.warszawa.pl. Działamy w Alejach Ujazdowskich 20, a za trzy lata otworzymy ponownie kino Tęcza na Żoliborzu. 

Zachęcamy twórców do tworzenia filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży w ramach programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych, producentów i nadawców telewizyjnych, fundusze filmowe, dystrybutorów, do ich realizacji i wprowadzania na rynek (poprzez pitchingi i Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni organizowane corocznie podczas festiwalu Millenium Docs Against Gravity), nauczycieli i rodziców do wykorzystywania takich filmów w edukacji (udostępniamy filmy i materiały edukacyjne, organizujemy warsztaty i kursy). Jesteśmy organizatorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC. 

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją. Budowę VOD Warszawa sfinansowało m.st. Warszawa. 

Strona www: www.ckf.waw.pl  

Platforma VOD Warszawa: https://vod.warszawa.pl  

CKF na Facebooku: https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej  

Festiwal na Facebooku: https://www.facebook.com/festiwalLETSDOC  

Instagram: https://www.instagram.com/ckf_im.andrzejawajdy/ 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCucF22F3aBukZ8K7TCPMtvg 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/centrum-kultury-filmowej-im-andrzeja-wajdy/ 

Spotify: https://open.spotify.com/user/wsb85x5614fuqtyxfn12f0i0n 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content