Lekki powiew tornado…, czyli nowy nurt w nauczaniu języków

Długie jesienne wieczory to dobry czas na „Lekki powiew tornado…, czyli nowy nurt w nauczaniu języka obcego: Interaktives, interdisziplinäres, innovatives Projekt – Gesundes Leben” – wykład inauguracyjny z przykładem dobrej praktyki, na który serdecznie zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego w sieci współpracy i samokształcenia II Internetowe Forum Germanistów.
Termin: 27 października 2022 r. (czwartek), godz. 18.00 – 19.30
Wykład inauguracyjny wygłosi ekspert w zakresie otwartych form uczenia się i nauczania – pani dr Beata Peć. Ekspert w zakresie metodyki nauczania języka niemieckiego – pani mgr Teresa Ciepły przedstawi jako przykład dobrej praktyki projekt „Gesundes Leben – nauczanie cyfrowe metodą projektu”, który zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie dobrych praktyk szkolnych p.t. „Szkoła nowych możliwości. Konkurs dobrych praktyk wykorzystania technologii w nauczaniu”. Jego organizatorem był Instytut Spraw Publicznych. Projekt został zrealizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu we współpracy z trzema liceami w Polsce.
Dr Beata Peć – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt dydaktyczny prowadzący badania naukowe na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, promotorka psychopedagogiki dla nauczycieli języków obcych – glottopsychopedagogiki, autorka książki „Otwarte formy uczenia się i nauczania języków obcych” i podręcznika do nauki języka niemieckiego „Fantastisch!”, doświadczona nauczycielka na prawie wszystkich etapach edukacji, zainspirowana pedagogiką Montessori i Korczaka, zafascynowana humanistycznym i spersonalizowanym podejściem do ucznia i nauczyciela na lekcjach języków obcych.
Pani mgr Teresa Ciepły – w Ogólnopolskim konkursie dobrych praktyk wykorzystania technologii w nauczaniu uzyskała dla I LO w Radomiu tytuł Szkoły Nowych Możliwości za interdyscyplinarny projekt uczniowski ‘Gesundes Leben – nauczanie cyfrowe metodą projektu’ (organizatorem konkursu był m.in. Instytut Spraw Publicznych), multiplikatorka Goethe-Institut w Warszawie, ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, nauczycielka języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, wieloletni wykładowca Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Radomiu, ekspert w zakresie metodyki nauczania języka niemieckiego.
Zapraszamy do twórczej współpracy w sieci! Link do zapisów:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecejonline2/id/21831/o//w/Radom
Koordynatorami sieci są:
mgr Jolanta Bilska-Sulima – nauczyciel konsultant w zakresie języków obcych w MSCDN Wydział w Radomiu jolanta.bilska.sulima@mscdn.edu.pl mgr Renata Kreft – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji językowej oraz kształcenia zawodowego w MSCDN Wydział w Ciechanowie

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content