Lekcje z ZUS – warsztaty dla nauczycieli

Jak co roku MSCDN Wydział w Siedlcach i ZUS Oddział w Siedlcach serdecznie zapraszają do współpracy i realizacji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, kierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

„Lekcje z ZUS” to gotowy scenariusz czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Skonstruowane są one tak, aby młodzi ludzie nie tylko zdobyli wiedzę teoretyczną, lecz także dowiedzieli się, jak zgłosić siebie i pracowników do ubezpieczeń, gdy założą własną firmę, czy jak rozliczyć składki za pośrednictwem pierwszego kompleksowego e-urzędu w Polsce – Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Uczestnicy projektu otrzymują bezpłatnie:

–      komplet materiałów dydaktycznych – zeszyty dla uczniów i zeszyt dla nauczyciela zawierający scenariusze lekcji, prezentacje, teksty pomocnicze oraz rozwiązania zadań (także w wersji elektronicznej na stronie zus.pl, co umożliwia realizację projektu także w trybie zdalnym),

–      szkolenia z prowadzenia lekcji o ubezpieczeniach społecznych (stacjonarne lub on-line),

–      indywidualną opiekę merytoryczną,

–      przeprowadzenie lekcji w szkole,

–      grę planszową „Specjalista ZUS” do kreatywnego prowadzenia zajęć.

Zwieńczeniem projektu jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W roku szkolnym 2021/2022 wzięło w niej udział ponad 35 tys. uczniów z całej Polski.

Zarówno „Lekcje z ZUS”, jak i Olimpiada są objęte patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki. Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” widnieje w wykazie olimpiad tematycznych MEiN. Oznacza to zwolnienie laureatów z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista oraz technik rachunkowości (kwalifikacja EKA.05 „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych
i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych”). Od roku szkolnego 2022/2023 laureaci będą także zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista (EKA.04. „Prowadzenie dokumentacji
w jednostce organizacyjnej”).

Dodatkowo laureaci Olimpiady otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in.:

·       indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie, z którymi zawarliśmy porozumienia o współpracy;

·       laptopy, tablety, czytniki e-booków.

Nagrody czekają także na zwycięski szkoły oraz na nauczycieli olimpijczyków. Sukcesy uczniów w olimpiadach, które zwalniają z części pisemnej egzaminu zawodowego, są wysoko punktowane w ogólnopolskich rankingach szkół ponadpodstawowych.

Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli odbędzie się w siedzibie MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. Asłanowicza  2 dnia 20 października 2022 r. o godz. 14:30.

Link do formularza zgłoszeń

Serdecznie zapraszamy ?

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content