Lekcje o Mazowszu

Lekcje o Mazowszu to konkurs dla nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także osób związanych z oświatą i kulturą Mazowsza. Celem konkursu jest zainspirowanie nauczycieli do podejmowania w szkołach zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego działań mających na celu budowanie tożsamości regionalnej oraz poszerzenie wiedzy na temat województwa mazowieckiego. Głównym działaniem jest pozyskanie materiałów do publikacji zawierającej scenariusze zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych dla uczniów wszystkich typów szkół na temat województwa mazowieckiego. Organizatorzy konkursu: Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Ocenę scenariuszy przeprowadza komisja konkursowa w 3 kategoriach: dla uczniów w wieku 7-9 lat; dla uczniów w wieku 10-14 lat; dla uczniów w wieku 15-18 lat.

Autorzy najlepszych scenariuszy zajęć lekcyjnych w każdej kategorii otrzymują dyplomy oraz nagrody pieniężne. Najciekawsze scenariusze są publikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymują wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki.

MSCDN
Wydział w Płocku

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68
tel. kom. 500274304
faks 24 366-53-69

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content