KONFERENCJA „TURYSTYKA I KRAJOZNAWSTWO W SZKOLE”

3 lutego 2023 r. w gościnnej sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Skaryszewie w godz. 10.00 – 12.00 będziemy zastanawiać się nad istotnym miejscem turystyki i krajoznawstwa w szkole.

Wszystko to w ramach konferencji „Turystyka i krajoznawstwo w szkole” organizowanej przez Oddział Miejski PTTK im. ks. Jana Wiśniewskiego w Radomiu oraz Oddział Mazowiecki PTSM „Ziemia Radomska” przy współpracy MSCDN Wydział w Radomiu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowcu.

Spotkamy się tam z pasjonatami pieszych i rowerowych wypraw, aby wraz z nimi odbyć inspirującą wędrówkę wiodącą ku wizji ucznia wyzwolonego ze „smartfonowej niewoli”.

Pokażemy , że turystyka to aktywność dostępna dla wszystkich, że można być innowacyjnym nauczycielem, zabierając swoich uczniów na rajdy. Marszowym krokiem, niespiesznie włócząc się po lasach, polach, łąkach, szlakach i bezdrożach można wejść z nimi w przyszłość i wyposażyć w umiejętności, które pozwolą młodym ludziom odnaleźć się we wciąż zmieniającej się rzeczywistości.

Prelegenci:
Łukasz Sobol – Prezes OM PTTK w Radomiu, historyk, przewodnik PTTK (przez „młodocianych” uczestników rajdów określany mianem Najlepiej Wyselekcjonowanego Przewodnika)
Katarzyna Kamańczyk – Prezes OM PTSM „Ziemia Radomska”, nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu
Andrzej Małecki – przewodnik PTTK, nauczyciel w Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach
Hanna Habera – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji przyrodniczej i globalnej w MSCDN (wydział w Radomiu), nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej w Klwatce Królewskiej
Emilia Szwarc – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji humanistycznej w MSCDN (wydział w Radomiu), nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W sprawie udziału w konferencji można kontaktować się z Panią Katarzyną Kamańczyk (tel. 534-705-370)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content