Konferencja „Turystyka i krajoznawstwo w szkole”

„Świat takich nauczycieli chwalił i chwali,
którzy ucząc chodzili, a chodząc nauczali.”
(J.E. Minasowicz)

25.04.2023 w godz. 14:30 18:00 zapraszamy na wyjątkową konferencję „Turystyka i krajoznawstwo w szkole”, która jest przedsięwzięciem mającym na celu pokazanie zainteresowanym nauczycielom i dyrektorom szkół z Radomia i okolic interdyscyplinarnego potencjału edukacyjnego i wychowawczego, jaki niewątpliwie posiada wspólne wędrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w ramach współpracy szkoły z organizacjami turystycznymi: Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym i Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych.

Pokażemy, że właściwie zorganizowana i metodycznie prowadzona działalność turystyczno – krajoznawcza sprzyja kształtowaniu aktywności społecznej, umiejętności samodzielnego działania i planowania, przedsiębiorczości, wytrwałości w pokonywaniu trudności, poczucia odpowiedzialności za siebie
i zespół. To ważne elementy kompetencji kluczowych, których rozwijanie stanowi istotne zadanie szkoły.

Podczas spotkania przedstawiony zostanie projekt edukacyjny, będący efektem współpracy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego oraz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, którego celem jest stworzenie oferty „konferencji w plenerze” dla nauczycieli różnych przedmiotów jako punktu wyjścia do opracowania racjonalnego i atrakcyjnego programu małych form krajoznawstwa i turystyki dla dzieci i młodzieży w postaci rajdów pieszych i wycieczek wieloprzedmiotowych integrujących wiedzę z różnych przedmiotów nauczania.

Oprócz propozycji tematycznych ścieżek dydaktycznych organizatorzy przygotowali obudowę metodyczną w postaci scenariuszy zajęć łączących wiedzę
z zakresu języka polskiego, historii, geografii, biologii, przyrody i matematyki wokół zagadnień związanych z edukacją regionalną.

Zapraszamy!

Bezpośredni link do zapisów:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/23526/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udzielają:
Hanna Habera (hanna.habera@mscdn.edu.pl)
Emilia Szwarc (emilia.szwarc@mscdn.edu.pl)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content