Konferencja – Praca doradcza z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi

Zapraszamy dyrektorów szkół, wychowawców, nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, szkolnych doradców zawodowych do udziału w konferencji Vademecum szkolnego doradcy zawodowego. Praca doradcza z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, która odbędzie się 15 lutego br. Wydarzenie to będzie koncentrować się na roli doradcy zawodowego w obliczu współczesnych wyzwań edukacyjnych i zawodowych, stanowiąc możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zgłębienia tematyki związanej z pracą doradczą z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

W obliczu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej rola szkolnych doradców zawodowych staje się coraz bardziej istotna. Dlatego też nasza konferencja skupia się na tematyce o kluczowym znaczeniu dla skutecznego wsparcia uczniów w planowaniu ścieżek edukacyjno-zawodowych.

Podczas naszego wydarzenia omówimy strategie pracy doradczej w „turbulentnym świecie”, w którym uczniowie stają przed coraz większymi wyzwaniami. Będziemy się również zajmować kwestią ścieżek kształcenia zawodowego, uwzględniając zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów.

Metody i narzędzia pracy doradczej, które zostaną przedstawione podczas konferencji, będą niezwykle wartościowym źródłem inspiracji dla wszystkich pracowników edukacji. Dzięki nim będziemy mogli lepiej zrozumieć i efektywniej wspierać uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

Niezmiernie istotnym aspektem naszego spotkania będzie również dyskusja na temat praktyk wspierających uczniów w procesie nauczania zawodu. Dzięki temu będziemy mogli poznać sprawdzone metody wsparcia oraz inspirować się wzajemnie do dalszego doskonalenia naszej pracy.

Zachęcamy Państwa do udziału w konferencji Vademecum szkolnego doradcy zawodowego, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do zdobycia cennych umiejętności, poszerzenia horyzontów oraz nawiązania inspirujących kontaktów z innymi profesjonalistami z dziedziny edukacji i doradztwa zawodowego.

Program konferencji 15 lutego 2024

1. 15.00-15.10 Powitanie
2. 15.10-15.30 Doradca zawodowy w „turbulentnym świecie” – dr Monika Mazur-Mitrowska nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Radomiu
3. 15.30 – 16.00 Ścieżki kształcenia edukacyjnego i zawodowego w kontekście pracy z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi – Katarzyna Trybuła doradca metodyczny MSCDN Wydział w Radomiu
4. 16.00-16.20 Metody i narzędzia pracy doradczej z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi – Barbara Górka, Fundacja IMAGO
5. 16.20 – 16.50 Jak wspierać ucznia ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w nauczaniu zawodu. Dobre praktyki – Sławomir Kowalski, Zespół Szkół Specjalnych nr 105 z Warszawy
6. 16.50 – 17.15 Dyskusja i Q&A, zakończenie konferencji
Serdecznie zapraszamy!

Link do rejestracji : https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25237/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udziela dr Monika Mazur – Mitrowska (monika.mazur.mitrowska@mscdn.edu.pl)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content