Konferencja filmoznawcza – już 21.03.2024

Czołem Obłędni Kinomani i Obłędne Kinomaniaczki!

Zapraszamy Was do współtworzenia unikatowego pejzażu audiowizualnego, który z pewnością urozmaici Waszą szkolną codzienność i zachęci Waszych uczniów do rozmowy na tematy dla nich ważne i interesujące!

Już 21 marca 2024r. spotykamy się na konferencji „Trzeba widzieć, co się dzieje, czyli o skutecznym wykorzystaniu filmów na przedmiotach humanistycznych oraz w działaniach wychowawczych”.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego czasowniki „widzieć” i „wiedzieć” są do siebie takie podobne? Analiza językoznawcza, którą tutaj nie będziemy Was zamęczać prowadzi nas do języka praindoeuropejskiego i pokazuje, że słowa te mają ten sam rdzeń! Możliwe, a nawet pewne, jest to, że jeśli coś widzisz, to również wiesz😊

A zatem: zapraszamy Was do tego, żebyście WIDZIELI i WIEDZIELI – dostrzegli edukacyjną wartość filmów razem z nami!

Prelekcje wygłoszą, a potem do stolika dyskusyjnego usiądą znakomici goście i gościnie:

Pani Karolina Giedrys-Majkut – psycholożka, ekspertka edukacji filmowej, fundraiserka, która edukacją filmową zajmuje się od 2008 roku – najpierw w ramach Fundacji Generator i projektu Krioterapia, a obecnie jako szefowa zespołu edukacji filmowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Pan doktor Jarosław Marek Spychała – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, który interesuje się zjawiskiem przenikania religii i filozofii w zakresie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka oraz ich wpływem na szeroko rozumianą komunikację, również na narracje filmowe. Człowiek wielu talentów i zainteresowań – obecnie w Collegium Civitas w Warszawie prowadzi seminarium „Mroczna historia kina”.

Pan Przemysław Bednarczyk – znany radomski historyk, reżyser i autor scenariuszy widowisk teatralnych, Człowiek-Instytucja i Człowiek-Orkiestra. Wydaje i sam ilustruje książki. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. za film o powstaniu styczniowym „Rok 1863”.

Pan Michał Grosiak – animator kultury filmowej, organizator festiwali filmowych, wieloletni członek Stowarzyszenia FilmForum, specjalista do spraw edukacji medialnej w Pracowni Nowych Mediów, koordynator wielu projektów filmowych realizowanych wspólnie z młodzieżą. Zwolennik mocnych zmian w edukacji szkolnej.

Pan Dominik Nowak – specjalista do spraw klientów kluczowych w radomskim Multikinie, ceni pracę nauczycieli w zakresie edukacji filmowej, propaguje edukację filmową w radomskim środowisku oświatowym. Jest organizatorem seansów filmowych przeznaczonych dla nauczycieli i uczniów, wspólnie z MSCDN Wydział w Radomiu prowadzi projekt „Szkoła Kina”.

No i my: Jarosław Basaj i Emilia Szwarc😊

ZAPRASZAMY! NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!

Link do zapisów:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25531/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udziela:

Emilia Szwarc, nauczyciel konsultant w zakresie edukacji humanistycznej w MSCDN Wydział w Radomiu
(mail: emilia.szwarc@mscdn.edu.pl tel.: 483629873)

DataWydarzenieMiejsce
21 marcaKonferencja dla NauczycieliMSCDN Wydział w Radomiu, ul. Kościuszki
   
Program Konferencji:  
13:00Rozpoczęcie Konferencji dla Nauczycieli 
13:15Wspólnota odbioru i zachwytu. Jak budować działania wychowawcze na filmie i przeżyciu (Karolina Giedrys, Centrum Edukacji Obywatelskiej) 
14:15„Upadek Bruce’a i narodziny Batmana – o doniosłej roli błędów w edukacji” (Doktor Jarosław Marek Spychała; Collegium Civitas w Warszawie & Gdańska Akademia Filozofii) 
15:25“…który skrzywdziłeś”, czyli o czym uczniowie chcieliby lub nie chcieliby rozmawiać…” (Młodzieżowe Produkcje Filmowe; Michał Grosiak) 
16:00Debata: Jak skutecznie wykorzystać film w edukacji i działaniach wychowawczych? (Przemysław Bednarczyk, Doktor Jarosław Marek Spychała, Karolina Giedrys, Michał Grosiak, Dominik Nowak) 
17:00Podsumowanie Konferencji dla Nauczycieli 
18:00„Z łagrowego piekła na wzgórza Monte Cassino” – prelekcja historyczno-filmoznawcza i przedpremierowy pokaz filmu pt. “Czerwone maki”, reż. Krzysztof Łukaszewicz (Przemysław Bednarczyk)Multikino Galeria Słoneczna
   
Zapisy:  
 Link do zapisów 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content