Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.
poszukujesz metody wiodącej do zaangażowania swoich uczniów? Masz już dość nudy na polskim? Nie wiesz, co masz zrobić na „wychowawczej”? Chciałabyś / chciałbyś wyprowadzić swoich uczniów z jaskini i pokazać im nieco światła, żeby w końcu się obudzili? Czujesz się jak Herakles na rozstajnych drogach i nie bardzo wiesz, co jeszcze mógłbyś zrobić, w którym kierunku iść dalej? A jeszcze trzeba się wykazać wykorzystaniem pomocy z Laboratoriów Przyszłości… W MSCDN znajdziesz zrozumienie i weźmiesz coś dla siebie!
OD ZABAWY DO NAUKI – OD KONSTRUKCJI DO ZROZUMIENIA
Być może metoda Lego Logos, której autorem jest polski filozof Jarosław Marek Spychała to jedna z dróg wartych rozważenia? Zapraszamy na warsztaty metodyczne poświęcone możliwościom wykorzystania potencjału tej metody podczas zajęć z wychowawcą, języka polskiego czy filozofii. Uczestnicy postawieni w różnych sytuacjach dydaktycznych zaopatrzeni w materiały wyzwalające kreatywność (klocki ®Lego, plastelina, patyki, kamyki, glina, ścinki materiału itp., itd.) odbędą podróż, składającą się z następujących etapów:
1. Wprowadzenie do pracy metodą Lego Logos Jarosława Marka Spychały.
2. Od zabawy ®Lego (i nie tylko) do analizy i interpretacji tekstów literackich i filozoficznych.
3. Etapy pracy z tekstem z wykorzystaniem metody Lego Logos – czytanie i obrazowanie, analiza i dialog.
4. Przykłady dobrych praktyk, inspiracje.
Praca z wykorzystaniem metody Lego Logos pokazuje uczniom wielość możliwości odczytywania i zobrazowania tego samego tekstu. Stwarza sytuacje dialogu między uczniami, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, a to z kolei rodzi zdumienie, zaskoczenie i entuzjazm, które są początkiem zrozumienia…fascynującej podróży od zabawy do nauki. W pakiecie: perspektywy wykorzystania pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” (klocki, długopisy) oraz rozwijania kompetencji kluczowych i kompetencji 4K (kreatywność, krytyczne myślenie, kooperacja, komunikacja).
ZAPRASZAMY!
KIEDY? GDZIE? ZA ILE?
Bezpłatne warsztaty metodyczne odbędą się 11 stycznia 2023 r. w MSCDN przy ul. Kościuszki 5a w Radomiu. Udział zostanie wynagrodzony stosownym zaświadczeniem, certyfikatem.
Zapisy pod linkiem:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/22260/o//w/Radom
Szczegółowych informacji udzieli:
Emilia Szwarc (emilia.szwarc@mscdn.edu.pl) – nauczyciel konsultant w zakresie edukacji humanistycznej.
Obraz: Andrew Martin z Pixabay
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
e-mail: sekretariat@mscdn.edu.pl
NIP: 525-249-20-11, REGON: 142639166
Zaprojektowane przez marsa studio
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu
ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom
Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl
Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl
Konkursy przedmiotowe
Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.