Bezpłatny, przedpremierowy pokaz filmu „Chłopi”

Szkoła Kina zaprasza!

Multikino Radom i MSCDN Wydział w Radomiu zapraszają zainteresowanych potencjałem edukacyjnym filmu nauczycieli na wyjątkowe wydarzenie! 20 i 25 września będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć najnowszą adaptację filmową powieści Władysława Reymonta „Chłopi” w reżyserii DK Welchman (znanej wcześniej jako Dorota Kobiela) i Hugh Welchmana.

Obraz został wyprodukowany w technice animacji malarskiej. Zespół, który odpowiada za produkcję adaptacji zrealizował wcześniej pierwszą na świecie pełnometrażową animację malarską „Twój Vincent”.

Przekonacie się, Państwo, jak kwieciste opisy przyrody skreślone ręką mistrza Reymonta świetnie korespondują z malarską wizją animacji utrzymaną w konwencji malarstwa okresu Młodej Polski. Zauważymy z pewnością nawiązania do twórczości Józefa Chełmońskiego czy Leona Wyczółkowskiego. Zachwyci nas nastrojowość pejzaży, prostota i realizm w przedstawieniu bohaterów i wsi polskiej. Ciekawe, że studio BreakThru Films – producent „Chłopów” – nakręciło film z aktorami, a potem grupa ponad stu malarzy w Polsce, Litwie, Ukrainie i Serbii namalowała na podstawie zdjęć olejne obrazy – to właśnie one stały się klatkami w filmie! Muzyka do filmu została stworzona przez Łukasza L.U.C – a Rostkowskiego, który zorganizował „słowiański kolektyw muzyków folkowych” i za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe, śpiewy) dopełnił magii tej niezwykłej adaptacji. Warto podkreślić, że artysta tworzył nagrania terenowe w Muzeum Wsi Radomskiej, korzystając z akustyki drewnianych chat i wiejskiego otoczenia!

Zapraszamy!

Link do zapisów na 20 września 2023r. godz. 18.00 https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/24025/o//w/Radom

Link do zapisów na 25 września 2023 godz. 18.00 https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/24026/o//w/Radom

Uwaga, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy, aby podczas rejestracji wybrać tylko jednego terminu.

Informacji udziela Marcin Getler: marcin.getler@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content