BEZPŁATNY POKAZ FILMU „RAPORT PILECKIEGO”

Zapraszamy nauczycieli historii, języka polskiego, etyki, wychowawców oraz zainteresowanych tematyką do udziału w bezpłatnym pokazie filmu organizowanym w ramach IV edycji projektu Filmowa Akademia Nauczyciela.

„RAPORT PILECKIEGO” to długo wyczekiwana, historyczna superprodukcja prezentująca losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego.

Witold Pilecki był harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim, walczył w armii Andersa. Wykazał się bezprecedensową w skali świata odwagą – zgłosił się na ochotnika, by wejść do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, z którego brawurowo zbiegł po 947 dniach. W raporcie napisanym po ucieczce przekazał światu prawdę o zbrodniczej działalności Niemców. Po wojnie aresztowany, torturowany i skazany na śmierć przez komunistów za działalność wrogą Polsce Ludowej, nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów.

 „Raport Pileckiego” to opowieść o dokonaniach niezwykłej postaci, która w czasach rządów komunistycznych w Polsce została skazana na zapomnienie.
To także przegląd najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski pierwszej połowy XX wieku w pigułce. Film bez wątpienia będzie ciekawą propozycją dla nauczycieli historii. Wojna polsko-bolszewicka, II wojna światowa, działalność Polskiego Państwa Podziemnego, początki władzy komunistów po wojnie – wybrane fakty z biografii Witolda Pileckiego warto będzie umieścić w szerszym historycznym kontekście i omówić je wspólnie z uczniami szkół ponadpodstawowych.

Pokaz filmu odbędzie się 19 września (wtorek) 2023 r.  o godz. 16.30   (NoveKino Siedlce, ul. Wiszniewskiego 4).

Prosimy nauczycieli o rejestrację – forma doskonalenia: Szkoła Kina

Link do zapisu

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Panią Alicją Świderską, nauczycielem konsultantem ds. kadry kierowniczej, tel. 25 6331810 lub 25 6326747 wew.110.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content