Bezpłatny pokaz filmu „Bezmiar” w Mulitkinie

Multikino i MSCDN Wydział w Radomiu zapraszają nauczycieli na bezpłatny pokaz filmu „Bezmiar” w reż. Emanuela Crialese.

Już 23 stycznia 2023r. o godz. 18.00 w radomskim Multikinie przy ul. Chrobrego 1 będziecie Państwo mieli okazję przekonać się, że to film o bezmiarze uczuć, dojrzewaniu niezależnie od wieku, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach.

„Bezmiar” przenosi widza do Rzymu lat 70 – tych, ale nie jest to pocztówkowy wizerunek Wiecznego Miasta, który znamy z komedii romantycznych. Pocztówkowi wydają się bohaterowie – młoda rodzina z trójka dzieci w bogatej dzielnicy. Takie wrażenie sprawia szczególnie Klara – idealna żona i matka – grana przez posagowo piękną, stylizowana na Sophię Loren Penelopę Cruz. To tylko pozory…

Film jest szczerą i poruszającą opowieścią o rodzinie, która „ w zależności od sytuacji może być szalupą ratunkową lub kamieniem u szyi”. Pod blichtrem rzymskiej elegancji kryje się bezmiar sprzecznych emocji – wszak w życiu jak to w życiu: czasem słońce, czasem deszcz, a czasem mgła tak gęsta, że nie widać horyzontu.

Dzieło Emanuela Crialese zdecydowanie warte jest zobaczenia. Po premierze podczas 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji obraz został nagrodzony przez publiczność 12 – minutową owacją na stojąco, a przez krytyków entuzjastycznymi recenzjami.

ZAPRASZAMY!

Udział w pokazie jest darmowy. Zapisy bezpośrednio u obsługi Multikina pod nr telefonu: 797 025 410 lub mailowo: grupy.radom@multikino.pl

OPIS FILMU:

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

 

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content