Bezpłatny pokaz dla nauczycieli filmu Raport Pileckiego

Szanowni Państwo,

1 września to data o szczególnym znaczeniu w naszej historii. Jest to dzień, który symbolizuje początek roku szkolnego oraz czas, gdy stajemy przed nowymi wyzwaniami edukacyjnymi. Dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe Spotkanie dla Nauczycieli, które odbędzie się właśnie tego dnia, 1 września 2023 roku, o godzinie 18:00 w radomskim Multikinie. To niezwykłe wydarzenie jest wspólną inicjatywą Multikina, TVP oraz MSCDN, skierowaną specjalnie do szanowanych nauczycieli.

Podczas tego spotkania będziecie Państwo mieli okazję uczestniczyć w premierowym pokazie filmu „Raport Pileckiego”. Obraz ten opowiada fascynującą historię rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza AK, który z narażeniem życia dobrowolnie poddał się aresztowaniu, by trafić do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tam, mimo ogromnego ryzyka, zorganizował konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli oraz dzięki brawurowej ucieczce, napisał raporty, próbując uświadomić świat o Holokauście i innych okropnościach. Następnie walczył w Powstaniu Warszawskim oraz służył w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski został bestialsko przesłuchiwany i skazany na śmierć przez władze komunistyczne. Ta poruszająca historia zasługuje na uwagę każdego nauczyciela, który pragnie zgłębić historię Polski.

Nauczyciele uczestniczący w tym  pokazie otrzymają zaświadczenia udziału w formie doskonalenia „Szkoła Kina”, które mogą stanowić cenne uzupełnienie Państwa profesjonalnej ścieżki edukacyjnej.

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego dostępnego pod poniższym linkiem: link do formularza zgłoszeniowego

Jesteśmy przekonani, że to spotkanie będzie nie tylko niezwykle pouczające, ale także inspirujące dla wszystkich nauczycieli zainteresowanych historią Polski i jej bohaterami. Dlatego nie zwlekajcie i zapiszcie się już teraz, by być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy Państwa na ten bezpłatny pokaz dla nauczycieli, który odbędzie się w Multikinie Radom o godzinie 18:00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej.

W razie pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content