Bezpłatny pokaz dla Nauczycieli: Cudowny chłopak. Biały ptak

 
Pamiętacie Auggiego – chłopca ze zdeformowaną twarzą, który w nowej szkole chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to coś więcej niż wygląd? Był bohaterem wzruszającej opowieści „Cudowny chłopak” wyreżyserowanej przez Stephena Choosky’ego. 
 
Już 31 stycznia 2024r. w radomskim Multikinie od godz. 18.00 będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję poznać perspektywę chłopca, który krzywdził Auggiego. Dzięki uprzejmości dystrybutora filmu firmie Monolith Films oraz pracownikom Multikina z Panem Dominikiem na czele, będziecie mogli Państwo obejrzeć zupełnie bezpłatnie film „Cudowny chłopak. Biały ptak” Marca Fostera. To wzruszająca opowieść o sile empatii i odwadze – dowcipnie i mądrze poprowadzona filmowa narracja, zachęcająca do snucia przemyśleń na temat najważniejszych dla człowieka wartości. Wobec tego filmu nie można pozostać obojętnym! Stwarza on przestrzeń do mądrej dyskusji na temat aktualnych problemów młodych ludzi: bullying, hejt, dyskryminacja i jej przeciwdziałanie, osadza je w historycznym kontekście II wojny światowej i uświadamia, że pomimo zmian cywilizacyjnych człowiek wciąż ma te same potrzeby – przyjaźni, miłości, przynależności, bezpieczeństwa. 
 
Wizytę w kinie warto poprzedzić lekturą powieści graficznej „Biały ptak” osadzonej w uniwersum „Cudownego chłopaka”. Historia opowiedziana przez R.J. Pallacio przypomina, że dobro to wartość, która nie ulega przeterminowaniu!
 
Zapraszamy i niecierpliwie czekamy na spotkanie z Państwem! Koniecznie wpiszcie nasze wydarzenie w swoje kalendarze!
 
 
Szczegółowych informacji udziela:
 
 
Dołączony obraz: okładka książki J.R.Pallacio „Biały ptak”

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content