Bezpłatne warsztaty z metody LEGO LOGOS z jej twórcą – dr. Jarosławem Markiem Spychałą! Trzeba być!

Nauczycielko, Nauczycielu, Polonistko, Polonisto…poszukujesz metody wiodącej do zaangażowania swoich uczniów? Masz już dość nudy na polskim? Nie wiesz, co masz zrobić na „wychowawczej”? Chciałabyś / chciałbyś wyprowadzić swoich uczniów z jaskini i pokazać im nieco światła, żeby w końcu się obudzili? Czujesz się jak Herakles na rozstajnych drogach i nie bardzo wiesz, co jeszcze mógłbyś zrobić, w którym kierunku iść dalej? A jeszcze trzeba się wykazać wykorzystaniem pomocy z Laboratoriów Przyszłości…

W MSCDN znajdziesz zrozumienie i weźmiesz coś dla siebie!

OD ZABAWY DO NAUKI – OD KONSTRUKCJI DO ZROZUMIENIA

Być może metoda Lego Logos, której autorem jest polski filozof Jarosław Marek Spychała to jedna z dróg wartych rozważenia? Zapraszamy na warsztaty metodyczne poświęcone możliwościom wykorzystania potencjału tej metody podczas zajęć z wychowawcą, języka polskiego czy filozofii. Uczestnicy postawieni w różnych sytuacjach dydaktycznych zaopatrzeni w materiały wyzwalające kreatywność (klocki ®Lego, plastelina, patyki, kamyki, glina, ścinki materiału itp., itd.) odbędą podróż, składającą się z następujących etapów, a przewodnikiem będzie sam Pan Jarosław Marek Spychała:
1. Wprowadzenie do pracy metodą Lego Logos Jarosława Marka Spychały
2. Od zabawy ®Lego (i nie tylko) do analizy i interpretacji tekstów literackich i filozoficznych.
3. Etapy pracy z tekstem z wykorzystaniem metody Lego Logos – czytanie i obrazowanie, analiza i dialog.
4. Przykłady dobrych praktyk, inspiracje.
Praca z wykorzystaniem metody Lego Logos pokazuje uczniom wielość możliwości odczytywania i zobrazowania tego samego tekstu. Stwarza sytuacje dialogu między uczniami, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, a to z kolei rodzi zdumienie, zaskoczenie i entuzjazm, które są początkiem zrozumienia…fascynującej podróży od zabawy do nauki. W pakiecie: perspektywy wykorzystania pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” oraz rozwijania kompetencji kluczowych i kompetencji 4K (kreatywność, krytyczne myślenie, kooperacja, komunikacja).
ZAPRASZAMY!
KIEDY? GDZIE? ZA ILE?
Bezpłatne warsztaty metodyczne odbędą się 25 maja 2023 r. przy ul. Kościuszki 5a w Radomiu. Poprowadzi je twórca metody LEGO LOGOS – dr Jarosław Marek Spychała.
Udział zostanie wynagrodzony stosownym zaświadczeniem (certyfikatem).
Zapisy pod linkiem:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/22260/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udziela:
Emilia Szwarc (emilia.szwarc@mscdn.edu.pl)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content