Aktywne wykorzystywanie e-materiałów na zajęciach szkolnych

Praca w środowisku Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

Internet jest naturalnym środowiskiem komunikacyjnym dzieci i młodzieży. W sieci uczniowie komunikują się, poszukują materiałów edukacyjnych, pomocy naukowych czy inspiracji. Chcemy przypomnieć Państwu o możliwości korzystania przez nauczycieli ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej oraz zamieszczonych na niej e-materiałów. 

Platforma ZPE (https://zpe.gov.pl/) to środowisko kształcenia – przyjazne, profesjonalne i bezpieczne narzędzie, które można wykorzystać do pracy z uczniami zdalnie i w szkole, uatrakcyjniając w ten sposób zajęcia. Wszystkie treści edukacyjne zamieszczone na platformie są dostępne na otwartej licencji Creative Commons, całkowicie bezpłatnie, można nich korzystać na każdym urządzeniu, w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Materiały są także dostępne dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

Szczególnie polecamy Państwu zapoznanie się z e-materiałami do kształcenia ogólnego i zawodowego. W zakładce: „Kształcenie ogólne” znajdują się e-materiały dotyczące wszystkich poziomów kształcenia i takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, jak również historia sztuki, filozofia, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna.

 Ciekawą opcją są także atrakcyjne w formie multimedialne e-materiały do doradztwa zawodowego dla różnych grup wiekowych (broszury, filmy o zawodzie, obudowa multimedialna w tym quizy, filmy promocyjne, wirtualne spacery, modele 3D), przedstawiające kompleksową informację zawodoznawczą.

W zakładce „Kształcenie zawodowe” można znaleźć interaktywne i zgodne z aktualną podstawą programową e-materiały opracowane dla wybranych kwalifikacji i zawodów kształcenia zawodowego. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z unikatowymi i ciekawymi e- materiałami do nauki języka obcego zawodowego (JOZ), zawierającymi m.in. animacje, komiksy, zdjęcia, rysunki, gry dydaktyczne, filmiki prezentujące typowe sytuacje zawodowe, słownik pojęć, odwołania do istniejących zasobów. E-materiały te dostępne są w języku angielskim, a część z nich także w językach: niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

(oprac. Na podstawie rekomendacji Pana Marka Lewińskiego – Dyrektora Departamentu Funduszy Strukturalnych w MEN)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content