Akredytacja w programie Erasmus+ – warsztaty metodyczne

Zapraszamy na warsztaty metodyczne organizowane przez MSCDN Wydział w Radomiu, które mają na celu nabycie praktycznych umiejętności skutecznego konstruowania wniosku o Akredytację Erasmus+. Program Erasmus+ to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych programów edukacyjnych w Europie, umożliwiający szeroką mobilność edukacyjną uczniów, nauczycieli i kadry szkolnej.

Informacje o warsztatach:

  • Rodzaj: Warsztaty metodyczne
  • Sposób realizacji: Stacjonarny
  • Liczba godzin: 6
  • Adresaci: Dyrektorzy szkół, koordynatorzy projektu, nauczyciele
  • Rekrutacja: Nabór elektroniczny
  • Miejsce realizacji: MSCDN Wydział w Radomiu
  • Terminy zajęć:
    • 12 czerwca 2024, 16:30-19:00
    • 18 września 2024, 16:30-19:00
  • Cena: Bezpłatnie

Czym jest Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający edukację, szkolenia, młodzież i sport w Europie. Skierowany jest do uczniów, studentów, nauczycieli, kadry edukacyjnej oraz instytucji działających w sektorze edukacji. Program promuje międzynarodową współpracę i wymianę doświadczeń, przyczyniając się do podnoszenia jakości edukacji oraz rozwijania kompetencji zawodowych i osobistych uczestników.

Cel warsztatów:

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników ze strukturą programu Erasmus+ oraz praktyczne przygotowanie do skutecznego składania wniosków o Akredytację Erasmus+. Uczestnicy dowiedzą się, jak konstruować wnioski, jakie dokumenty są wymagane oraz jakie korzyści płyną z uzyskania akredytacji.

Komponenty (moduły) warsztatów:

  1. Struktura i założenia projektów Erasmus+ KA1 – Omówienie głównych założeń programu oraz rodzajów projektów, które mogą być realizowane w ramach Akcji Kluczowej 1 (KA1), czyli mobilności edukacyjnej.
  2. Mobilność edukacyjna – zagraniczne wyjazdy uczniów, nauczycieli i kadry w celach edukacyjnych – Szczegóły dotyczące organizacji zagranicznych wyjazdów edukacyjnych, procedury aplikacyjne, oraz korzyści płynące z udziału w programie.
  3. Akredytacja Erasmus+ biletem wstępu do programu – Wprowadzenie do procesu akredytacji, który jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o środki z programu Erasmus+.
  4. Konstruowanie wniosków o akredytację i wymagana dokumentacja w procesie składania wniosku – Praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia wniosków, kompletowania niezbędnej dokumentacji oraz najczęstsze błędy popełniane przez wnioskodawców.

Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Kobylińska katarzyna.kobylinska@mscdn.edu.pl

Dodatkowe informacje:

Adresatami szkolenia są dyrektorzy szkół, koordynatorzy projektu oraz nauczyciele, którzy chcą poznać program Erasmus+ oraz skutecznie wnioskować o Akredytację Erasmus+. Warsztaty oferują unikalną możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Zapraszamy do udziału i skorzystania z tej wyjątkowej okazji na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programu Erasmus+. Aby wziąć udział, prosimy o dokonanie elektronicznej rejestracji: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/25888/o//w/Radom

Do zobaczenia na warsztatach!

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content