Akcja Reinhardt 1942 – 1943 – zaproszenie na konferencję

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Radomiu zaprasza do udziału w Konferencji naukowej na temat: „Akcja Reinhardt w latach 1942 – 1943”

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

W 2022 roku przypadała osiemdziesiąta rocznica przeprowadzenia Akcji „Reinhardt”, czyli masowej zbrodni dokonanej przez Niemców na obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia. Tragiczna karta tej historii otwiera się w nocy z 16 na 17 marca 1942 r, kiedy Niemcy rozpoczęli deportację Żydów z getta w Lublinie do obozu zagłady w Bełżcu. Celem działań było wymordowanie ludności żydowskiej z dystryktów Generalnego Gubernatorstwa. Losy radomskiej społeczności zostały przebadane przez historyków, a utrwalanie pamięci o ich dziedzictwie jest naszym obowiązkiem dlatego Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Radomiu zapraszają Nauczycieli oraz Uczniów w dniu 23 stycznia 2023 roku o godzinie 12.00 na konferencję poświęconą realizacji Akcji Reinhardt w Radomiu i regionie radomskim.

Konferencja odbędzie się w budynku MSCDN Wydział w Radomiu przy ulicy Kościuszki 5A w sali konferencyjnej.

Wykład poprowadzą:

Dr hab. Sebastian Piątkowski – historyk, pracownik Delegatury IPN w Radomiu. Autor wielu książek z zakresu historii Radomia i regionu radomskiego.

Dr Adam Duszyk – historyk, zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, wieloletni nauczyciel historii w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, popularyzator historii Radomia.

Zapisy pod bezpośrednim linkiem: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/22931/o//w/Radom

Szczegółowych informacji udzielają:
Roman Przydatekroman.przydatek@mscdn.edu.pl
Maria Trzosmaria.trzos@mscdn.edu.pl

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content