Szanowni Nauczyciele i Specjaliści!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową konferencję „MAMY COŚ DO POWIEDZENIA”, poświęconą wspomagającym i alternatywnym metodom komunikacji w praktyce, organizowaną przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu we współpracy z Zespołem Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Konferencja odbędzie się 11 października 2024 r. w godzinach 9:00-13:30 w siedzibie MSCDN, Wydział w Radomiu, ul. Kościuszki 5A.

To wydarzenie jest skierowane do nauczycieli pracujących z osobami niemówiącymi oraz zaburzeniami mowy, głównie z autyzmem, zespołem Aspergera, afazją czy niepełnosprawnością intelektualną. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności w pracy z uczniami o złożonych potrzebach komunikacyjnych.

Szczegółowy plan konferencji:

9:00-9:20 – Otwarcie konferencji, wystąpienie Bogusława Tundziosa, kierownika MSCDN, Wydział w Radomiu, oraz Agnieszki Stępień, dyrektor Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach.

9:20-10:00 ,,Komunikacja AAC jako sposób na zaspakajanie potrzeb u osób  prezentujących      poważne zachowania problemowe”, Joanna Mikołajczyk, psycholog, pedagog specjalny, licencjonowany analityk zachowania, licencjonowany superwizor Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego (PLTB), z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Terapii  Behawioralnej (PSTB). Od  2010 roku związana z Fundacją Scolar w Warszawie.

10:00-10:40 „Budowanie w Polsce systemu wsparcia osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się”, Agnieszka Pilch, oligofrenopedagog, informatyk, specjalista komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Jest prezesem Stowarzyszenie  Mówić bez Słów – ISAAC Polska i wiceprezesem Stowarzyszenia AAC-owi Przyjaciele. Na co dzień pracuje m.in. z dziećmi prowadząc zajęcia AAC w Punkcie Przedszkolnym Lolek dla Dzieci Niepełnosprawnych przy Kole PSONI w Lublinie.

10:40-11:00  –  Przerwa

11:00-11:40 – „Wysoka technologia jako źródło wsparcia w rozwijaniu umiejętności  komunikacyjnych”, Edyta Tyszkiewicz, pedagog, logopeda, terapeuta zajęciowy, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej,  terapeuta rozwojowy- Growth through Play System, kinezjolog edukacyjny. Współtwórca i właściciel projektu i strony sklep-aac.pl. Biegły sądowy z zakresu komunikacji  alternatywnej i wspomagającej przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Prezes Fundacja MotywAACja.

11:40-12:10  –  Prezentacja sprzętu wysokiej technologii z firmy Includo.

12:10-13:00  –  „Fakty i mity na temat wspomagania komunikacji”, Maja Kłoda, psycholog, terapeuta  wczesnej interwencji, specjalista AAC. Od 2013 r. członek Stowarzyszenia na rzecz Propagowania Wspomagających Sposobów Porozumiewania się Mówić bez Słów – ISAAC Polska.

13:00-13.30 – Dyskusja i zakończenie konferencji.

Prosimy o rejestrację: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/26606/o//w/Radom
do dnia 7 października 2024 r. Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy do udziału!

Będzie to inspirujące spotkanie pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, które pomoże Wam lepiej wspierać uczniów z zaburzeniami komunikacji.

Zespół MSCDN w Radomiu

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content