Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.
Czy gry mogą być kluczem do zainteresowania historią? Według niedawnych badań przeprowadzonych wśród uczniów, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Grywalizacja, czyli wykorzystywanie elementów gier w edukacji, okazuje się być jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów na przyciągnięcie młodych ludzi do poznawania historii. To podejście nabiera teraz jeszcze większego znaczenia, gdyż gry stają się coraz bardziej popularne. W tym kontekście warto wspomnieć o zbliżającej się kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Planszowych IPN, skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej.
Nauczyciele oraz instytucje edukacyjne zdają sobie sprawę z potencjału, jaki niesie ze sobą grywalizacja w nauczaniu historii. Dlatego Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, MCSDN Wydział w Radomiu organizuje warsztaty oraz rozgrywki pokazowe, które mają na celu wprowadzenie tego innowacyjnego podejścia do nauczania historii. Wydarzenie będzie prowadzone przez Wojciecha Dębskiego, nauczyciela historii z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Radomiu, który jest znany z zaangażowania w rozwijanie grywalizacji w edukacji.
Warsztaty odbędą się 24 października 2023 roku w godzinach 14.00 – 17.00 w siedzibie MCSDN Wydział w Radomiu, znajdującej się przy ulicy Kościuszki 5a. To doskonała okazja dla nauczycieli, pedagogów i innych zainteresowanych osób, aby dowiedzieć się, jak zastosować gry i elementy grywalizacji w swojej pracy edukacyjnej. Nie tylko można zdobyć nową wiedzę, ale także poznać konkretne narzędzia oraz techniki, które sprawią, że nauka historii stanie się jeszcze bardziej fascynująca dla uczniów.
Nie tylko wiedza jest dostępna na warsztatach. Organizatorzy planują także nieodpłatną dystrybucję gier, co pozwoli uczestnikom zabrać cenne materiały do swoich placówek edukacyjnych i zastosować je w praktyce. To inicjatywa, która daje realne narzędzia nauczycielom, aby stworzyć atrakcyjne lekcje historii i przyciągnąć uwagę uczniów.
Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować pod linkiem: link do rejestracji. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia udziela Roman Przydatek, doradca metodyczny w zakresie nauczania historii MCSDN Wydział w Radomiu, dostępny pod adresem roman.przydatek@mscdn.edu.pl.
Wszystko wskazuje na to, że grywalizacja jest przyszłością nauczania historii, a warsztaty oraz dystrybucja gier organizowane przez MCSDN Wydział w Radomiu są doskonałą okazją dla nauczycieli, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać ten potencjał i sprawić, że historia stanie się fascynującą przygodą dla młodych umysłów. Nie przegapcie tej okazji!
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
e-mail: sekretariat@mscdn.edu.pl
NIP: 525-249-20-11, REGON: 142639166
Zaprojektowane przez marsa studio
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu
ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom
Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl
Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl
Konkursy przedmiotowe
Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.