Wspomaganie procesu dydaktycznego z wykorzystaniem platform

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli z certyfikatem.

Chcesz wzbogacić swój warsztat pracy, zwiększyć efektywność nauczania i atrakcyjność prowadzonych zajęć?
Wypróbuj swoich sił z platformą e-learningową. Poznaj szybkie i proste rozwiązania wspomagające proces dydaktyczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Podczas warsztatów zapoznasz się z nowymi zasobami i aktywnościami, automatyzacją procesów zarządzania kursem i badaniem postępów uczniów w nauce.

Szczegółowych informacji udziela Paweł Wach – pawelwach@mscdn.edu.pl Zapisy na szkolenie do 08-02-2023 – link do zapisów. Warsztaty odbędą się w MSCDN w Radomiu 8.02.2023r o godzinie 17:00, sala komputerowa 206.

Serdecznie zapraszamy!

Moodle to popularny system zarządzania kształceniem (LMS), innymi słowy – środowisko nauczania zdalnego. Pierwsze prace nad tą platformą rozpoczęły się w 1999 roku, a początkowa wersja systemu – 1.0. – ukazała się 20 sierpnia 2002r. Od tamtego momentu Moodle jest nieustannie rozwijającym się elastycznym i dynamicznym systemem. Aktualna wersja 4.1.1 ujrzała światło dzienne 16.01.2023r.
Słowo „Moodle” to skrót nazwy angielskiej – „Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment” – “Modułowe, Dynamiczne, Zorientowane Obiektowo Środowisko Nauczania”. Co to oznacza?
• Po pierwsze, modułowe: platforma składa się z pojedynczych modułów (np.: bloków, aktywności, zasobów, podstron, lekcji itp.).
• Po drugie, dynamiczne: projekt Moodle jest wciąż rozbudowywany i prace nad nim raczej nie zostaną zaprzestane.
• Po trzecie, zorientowane obiektowo: tzn Moodle jest środowiskiem, które zostało napisane w językach skryptowych – przede wszystkim w języku PHP – i które, jak różne CMSy opiera się na bazie danych SQL.
• I po czwarte, środowisko nauczania: system służy do realizacji nauczania zdalnego oraz wspomaga proces uczenia się.

Jakie są cechy szczególne Moodle?

• Świetnie sprawdza się w nauczaniu zdalnym: za jej pomocą Trener/Prowadzący/Nauczyciel udostępnia uczestnikom różnorodne materiały dydaktyczne: teksty, artykuły, obrazy, animacje, video. Mogą one powstawać bezpośrednio w ramach samej platformy bądź, jeśli zostały przygotowane w którymś z zewnętrznych programów, zostać po prostu zaimportowane do systemu.
Daje możliwość kontrolowania wiedzy i umiejętności, nabywanych przez uczestników kursów. Można utworzyć różnorodne samosprawdzające się testy oraz zadania, czy ankiety. Dodatkowo istnieje opcja oceniania postępów użytkownika, konfiguracji progów zaliczeniowych testów czy prowadzenia tzw. dziennika elektronicznego.
• Sprzyja komunikacji między uczestnikami szkolenia: mogą oni uczestniczyć w dyskusjach na forach, pisać blogi, komentować, czatować, czy też korzystać z poczty systemowej.
• Platforma ta, w odróżnieniu od innych darmowych platform, posiada wersję w języku polskim. Tak więc znika problem tzw. wykluczenia językowego.
• Jest systemem elastycznym, pracującym 24h, z którego może korzystać jednocześnie nawet kilka tysięcy użytkowników.

Podsumowując, oprócz możliwości publikacji treści oraz wspierania całego procesu nauczania, Moodle może zaoszczędzić Twój czas!

Oficjalna strona Moodle: https://moodle.org/

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content