1 XII 2022 – Prorok – bezpłatny pokaz filmu

1 grudnia 2022 r. o godz. 17.00 czekamy na Państwa w radomskim Multikinie przy ul. Bolesława Chrobrego 1. Tym razem proponujemy bezpłatny pokaz edukacyjny filmu „Prorok” w reżyserii Michała Kondrata. Jest to opowieść o piętnastu latach z życia błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w tej roli zobaczymy Sławomira Grzymkowskiego. Tytuł filmu, choć może kojarzyć się z religią, odnosi się do politycznego wymiaru całej historii – to kryptonim akcji inwigilowania Wyszyńskiego przez bezpiekę.  

„Prorok” to film biograficzny, życie i działalność Kardynała Stefana Wyszyńskiego obserwujemy na tle ważnych wydarzeń historycznych i momentów przełomowych dla polskiego kościoła katolickiego. Obrazowi nie można odmówić rzetelności w dokumentowaniu ówczesnych realiów i dbałości o szczegóły w scenografii czy kostiumach. Rozmowy Wyszyńskiego z komunistycznymi dygnitarzami  – Władysławem Gomułką czy Józefem Cyrankiewiczem oparte są na archiwalnych autentycznych stenogramach! „Prorok” jest zatem po części udanym dokumentem burzliwych czasów walki o pozycję kościoła katolickiego w Polsce.  

Warto odwiedzić radomskie Multikino w dniu 1 grudnia 2022r. o godz. 17.00, aby zobaczyć jak reżyserowi udało się pokazać postać Wyszyńskiego na tle niespokojnych politycznie czasów.  

Nauczyciele, którzy będą uczestniczyli w pokazie otrzymają zaświadczenia udziału w formie doskonalenia „Szkoła Kina”

Formularz zgłoszenia znajdziecie Państwo pod linkiem: 

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/22708/o//w/Radom 

Szczegółowych informacji udziela: 

Marcin Getler (marcin.getler@mscdn.edu.pl)

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
fax 22 536 60 01
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content