Zawody matematyczne – relacja

26 maja 2023 r. odbył się finał siódmej edycji „Zawodów Matematycznych” 
realizowanych w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie”. W rozgrywkach uczestniczyło 54 uczniów – pasjonatów matematyki oraz dwunastu nauczycieli biorących udział w sieci współpracy ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie, Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie, Szkoły Podstawowej w Lisewie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, Szkoły Podstawowej w Stupsku, Szkoły Podstawowej nr 112 w Warszawie, Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie

Zawody przeprowadzono przy współpracy Parku Nauki Torus w Ciechanowie oraz Zamku Książąt Mazowieckich. Miały one charakter rozgrywek drużynowych w formie gry terenowej. Skład zespołów wyłoniono losowo, różnicując je pod względem wiekowym. Zadania drużynowe poprzedzone były integracją zespołów. Każda z drużyn miała do wykonania zadania w jedenastu punktach na tracie z Zamku książąt Mazowieckich do Parku Nauki Torus. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki oraz umiejętnościami radzenia sobie w sytuacjach praktycznych. Za przygotowanie zadań konkursowych odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki, uczestnicy sieci współpracy.

Wszystkie zespoły z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały postawione przed nimi zadania a ich dobór mobilizował drużyny do efektywnej współpracy. W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzców uczniowie uczestniczyli w pokazie zorganizowanym przez pracowników Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Podsumowując zawody wyłoniono zdobywców I, II i III miejsc w klasyfikacji drużynowej, nie było to łatwe, ponieważ wszyscy osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Radość z podejmowania wysiłku umysłowego, wspólna praca i elementy rywalizacji przyniosły uczestnikom satysfakcję i zadowolenie. Organizacja konkursu potwierdziła potrzebę kolejnych edycji, by wspierać uzdolnienia matematyczne uczniów oraz angażować nauczycieli do poszerzania oferty edukacyjnej.

W tym roku pozyskaliśmy nowych przyjaciół, którym dziękujemy za wsparcie i współpracę: Park Nauki Torus, Zamek Książąt  Mazowieckich, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie, Barton Agencja Ochrony Osób i Mienia Mariusz Bartołowicz oraz Cukiernia Zbigniew Dołęgowski – Płońsk.

Wideo podsumowanie VII finału Zawodów Matematycznych

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content