ZAWODY MATEMATYCZNE – EDYCJA VIII

W dniu 5 czerwca 2024 r. odbył się finał ósmej edycji „Zawodów Matematycznych” realizowanych w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie”. W rozgrywkach uczestniczyło 54 uczniów – pasjonatów matematyki oraz dwunastu nauczycieli biorących udział w sieci współpracy ze szkół:

Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie,

zkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie,

Szkoły Podstawowej w Lisewie,

Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie,

Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie,

Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie,

Szkoły Podstawowej w Nowym Niestępowie,

Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu,

Szkoły Podstawowej nr 5 w Przasnyszu,

Szkoły Podstawowej w Stupsku,

Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych,

Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie

Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie

Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku.

Zawody przeprowadzono przy współpracy Parku Nauki Torus w Ciechanowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie oraz Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”. Miały one charakter rozgrywek drużynowych w formie gry miejskiej. Skład zespołów wyłoniono losowo, różnicując je pod względem wiekowym. Zadania drużynowe poprzedzone były integracją zespołów, wykonaniem totemów oraz przygotowaniem okrzyku bojowego zespołu.

Każda z drużyn miała do wykonania zadania w jedenastu punktach na trasie z COEK „Studio” do Parku Nauki Torus. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki oraz umiejętnościami radzenia sobie w sytuacjach praktycznych, rozwiązywania zagadek logicznych oraz szyfrów. Jedno z zadań było usytuowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Wykonując je, uczniowie musieli skorzystać z zasobów biblioteki. Za przygotowanie zadań konkursowych odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki, uczestnicy sieci współpracy.

Wszystkie zespoły z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały postawione przed nimi zadania, co mobilizowało drużyny do efektywnej współpracy. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczniowie zwiedzali Park Nauki Torus. Po zakończeniu zawodów wyłoniono zwycięzców, przyznając I, II i III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nie było to łatwe, ponieważ wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Radość z intelektualnego wysiłku, wspólna praca i element rywalizacji przyniosły uczestnikom satysfakcję i zadowolenie. Organizacja konkursu potwierdziła potrzebę kolejnych edycji, aby wspierać uzdolnienia matematyczne uczniów.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i współpracę przy organizacji „Zawodów Matematycznych” Parkowi Nauki Torus, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie, Ciechanowskiemu Ośrodkowi Edukacji Kulturalnej „Studio” oraz Zespołowi Szkół nr 1 w Ciechanowie. Podziękowania składamy również Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie oraz Wydawnictwu Nowik za ufundowanie nagród.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content