Warcaby w mazowieckiej szkole

Projekt „Gramy w warcaby – rozwijamy myślenie” jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Warcabowym na podstawie umowy partnerskiej. Jego adresatami są nauczyciele pracujący z dziećmi do lat 10. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywanie problemów, rozwijanie koncentracji uwagi oraz wsparcie rozwoju społeczno – emocjonalnego uczniów dzięki grze w warcaby. W I edycji, w okresie od września 2021 do grudnia 2021 roku, bierze udział 120 nauczycieli, po 2 z każdej placówki. Kolejna przewidziana jest na wiosnę.

Uczestnicy biorą udział w 12 godzinnym szkoleniu (6 godz. online na platformie Moodle i Teams, 6 godz. stacjonarnie) prowadzonym przez wybitnych i utytułowanych instruktorów/trenerów Polskiego Związku Warcabowego. Szkolenia będą realizowane w poszczególnych wydziałach MSCDN a szkoły zostaną doposażone w podstawowe materiały edukacyjne: 15 kompletów warcabnic dla uczniów na jednego nauczyciela oraz warcabnica demonstracyjna na placówkę. Nauczyciel biorący udział w projekcie otrzyma pakiet materiałów metodycznych.

MSCDN
Wydział w Płocku

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68
tel. kom. 500274304
faks 24 366-53-69

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content