VII edycja projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” zakończona

4 grudnia 2022 r. odbyła się ostatnia część 72-godzinnego szkolenia w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. W tej edycji wzięło udział 11 nauczycieli z 6 szkół: ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gzach, Szkoły Podstawowej w Humięcinie, Szkoły Podstawowej w Naruszewie, Szkoły Podstawowej w Polesiu, Szkoły Podstawowej w Wiśniewie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.

Zajęcia na kursie prowadzili trenerzy z Polskiego Związku Szachowego. Podczas szkolenia uczestnicy poznali podstawy gry w szachy, zasady debiutowe, motywy taktyczne, matowe, patowe, etapy gry środkowej, teorię końcówek. Zostali zapoznani z systemem rozgrywek, rolą, zadaniami i uprawnieniami sędziego szachowego, z Kodeksem Szachowym i podstawowymi przepisami turniejowymi, a także z podstawowymi zasadami metodycznymi nauczania dzieci gry w szachy.

Ostatnim elementem szkolenia był turniej klasyfikacyjny. Uczestnicy z zaangażowaniem zmagali się podczas kolejnych 6 rund P’30. Części z nich udało się zdobyć V i IV kategorie szachowe.

Nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali certyfikaty i metodyczne pozycje książkowe, a szkoły certyfikaty i sprzęt szachowy.

Wszystkim biorącym dział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w pracy z uczniami.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content