TROSKA JEST BOSKA – WOLONTARIAT W SZKOLE

– Aby zachęcić uczniów do przyjścia na pierwsze spotkanie, poprosiłam ich o wsparcie przy robieniu plakatów na kiermasz świąteczny. Spodobało im się i zaproponowali szerszą pomoc. Tak to się zaczęło – wspomina Urszula Ziemak ?‍?, ucząca religii w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

??? Wcześniej pani Ula prowadziła szkolne koło Caritas w podstawówce i przeniosła swoje doświadczenia na grunt licealny, gdzie wraz z panem Sylwestrem Zduńczykiem rozwinęli działalność wolontariacką na bardzo szeroką skalę. Ich uczniów spotkałam przed świętami w markecie na ogólnopolskiej zbiórki żywności.

☕️ O tym, jak również o początkach koła pani Ula i pan Sylwester opowiedzą 13 kwietnia podczas stacjonarnego szkolenia w Ostrołęce WOLONTARIAT SZKOLNY JAKO NARZĘDZIE AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY.

? Na to spotkanie przyjadą też pracownicy Caritas Polska i przedstawią ogólne zasady funkcjonowania wolontariatu, fundacji, stowarzyszenia oraz zaprezentują projekt TROSKA JEST BOSKA.

❤️ Na zdjęciu wolontariusze szkolnych kół Caritas, którzy podczas festynu utworzyli serce na Dzień Matki.

? Serdecznie zapraszam na szkolenie.

Anna Gers

? Szczegóły i zapisy: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/23224/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content