TRENING PEWNOŚCI SIEBIE

13-14.01.2022
Szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych pt. „TRENING PEWNOŚCI SIEBIE –
Program wsparcia dla dzieci doświadczających przemocy rówieśniczej”.

Z badań IBE (2015) wynika, że 10% dzieci w polskich szkołach doświadcza przemocy ze strony rówieśników w sposób częsty i regularny. Długofalowe doświadczenie przemocy ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie dziecka – może powodować choroby somatyczne, depresję, obniżone poczucie własnej wartości, spadek motywacji, izolację społeczną. Bycie ofiarą to traumatyczne przeżycie dla wielu dzieci.
W dniach 13-14.01.2022 w MSCDN Ostrołęka odbywa się szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych pt. „TRENING PEWNOŚCI SIEBIE – Program wsparcia dla dzieci doświadczających przemocy rówieśniczej” prowadzone przez trenerkę Stowarzyszenia „Bliżej Dziecka” Joannę Węgrzynowską.
TRENING PEWNOŚCI SIEBIE (TPS) jest metodą opracowaną przez Stowarzyszenie „Bliżej Dziecka” i przeznaczoną do pracy z dziećmi doświadczającymi dręczenia ze strony rówieśników. Celem TPS jest podnoszenie poczucia własnej wartości u poszkodowanych oraz nauka asertywności i nawiązywania pozytywnych relacji w grupie. Ważnym elementem TPS jest warsztatowa lub indywidualna praca z rodzicami, podczas której rodzice uczą się jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach.
Szkolenie organizowane jest przez MSCDN w Ostrołęce we współpracy ze Stowarzyszeniem „Bliżej Dziecka” z Warszawy. Jego celem jest przygotowanie pedagogów i psychologów ze szkół i poradni do samodzielnego realizowania TPS dla dzieci poszkodowanych na terenie swoich placówek.
Szkolenie odbywa się w ramach projektu pt. „Wsparcie dla dzieci i młodzieży doświadczających przemocy rówieśniczej” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG.

Więcej informacji: www.pomocdziecku.pl

mazowsze-serce-polski

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content