Tajemnice AAC

Zainspirowani komunikacją alternatywną proponujemy w dniu 22.04.2023 r. udział w szkoleniu: „Sposoby komunikacji w pracy z dziećmi niemówiącymi i z trudnościami w porozumiewaniu się”. Prowadząca – Pani Beata Anna Bek jest praktykiem. Od kilku lat pracuje w obszarze wspomagania komunikacji dzieci niepełnosprawnych. W trakcie szkolenia z pewnością podzieli się własnymi doświadczeniami. Odpłatność za szkolenie: 70 PLN

 

„Mowa jest srebrem, a milczenie złotem”, to stare, polskie przysłowie przypomina o wartości słów. Obserwowane współcześnie u dzieci opóźnienia w rozwoju mowy wskazują na konieczność doceniania zwykłego „bycia z innymi”, wartościowania ich kontaktu z dorosłymi oraz dziećmi.

A kiedy to nie wystarczy? Kiedy dylemat: „Mówię – nie mówię…” zaczyna być związany z zaburzeniami, niepełnosprawnością… Co wtedy?

Wtedy do „akcji” wchodzi „alternatywna komunikacja”! Często wspomagając w ten sposób rozwój mowy, ale nie zastępując jej! Rodzice i nauczyciele, pełni obaw, szukają coraz lepszej, bardziej skuteczniejszej metody pomocy… Dzieci trafiają na diagnozę, uczestniczą w terapiach… A na co dzień – są w przedszkolu, w szkole. Uczą się i borykają z trudnościami w komunikacji.

Spróbujmy „oswoić” komunikację alternatywną, na tyle, żeby móc ją stosować. Nie łączmy jej tylko i wyłącznie z dziećmi niepełnosprawnymi. Problem zaburzeń mowy ma tendencję wzrostową. Współczesny świat wymaga więc od nas gotowości do działania, otwartości na „cyfrowy świat”, a więc i na zmiany w sposobie komunikowania się, relacjach międzyludzkich.

Zapisy

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content