
28 maja 2026 r. doradczyni metodyczna MSCDN, Beata Narożna, poprowadziła dwugodzinną lekcję otwartą w klasie V Szkoły Podstawowej nr 4 im. Żołnierza Polskiego w Ostrołęce.
Temat lekcji brzmiał: Życzymy, dedykujemy i dziękujemy… sami projektujemy!
Zajęcia prowadzone były metodą STEAM. Uczniowie rozwijali kompetencje językowe i komunikacyjne poprzez redagowanie krótkich form użytkowych; zaproszenia, podziękowania, życzeń, dedykacji. Kształcili także umiejętności pracy w grupie podczas interdyscyplinarnego projektu tworzenia ekologicznej kartki okolicznościowej.
Efektem zajęć są piękne prace uczniowskie ozdobione własnoręcznie zbieranymi i suszonymi roślinami.
#MSCDNKompas
