SOS UKRAINA – akcja specjalna dla szkół i placówek edukacyjnych

Światowy Dzień Wody z PAH
 Dzień dobry,
 W imieniu Polskiej Akcji Humanitarnej zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie wśród współpracującej z Państwa Ośrodkiem kadry pedagogicznej informacji na temat specjalnej akcji „SOS Ukraina”. Prosimy o przesłanie tej informacji do placówek edukacyjnych w Państwa województwie oraz publikację informacji na stronie lub w mediach społecznościowych. Dziekuję.  

 Szczegóły akcji SOS Ukraina 
Zarejestrować się można tutaj: www.bit.ly/SOS_Ukraina_szkoly. Zapisane placówki otrzymają od nas zestaw materiałów informacyjnych i edukacyjnych. 
Akcja polega na powiązaniu działań edukacyjnych ze zbiórką na rzecz osób doświadczonych wojną w Ukrainie. 
Nie prowadzimy zbiórek rzeczowych. Zapraszamy do organizowania zbiórek pieniężnych oraz wpłat na konto: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z tytułem przelewu Ukraina + nazwa szkoły. Prowadzenie zbiórki w placówce edukacyjnej nie wymaga dodatkowych zgód – potrzebna jest tylko zgoda dyrekcji.  

Pieniądze wykorzystamy na pomoc dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności planujemy pomoc psychologiczną, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na nasze działania w Ukrainie.

Można także utworzyć skarbonkę w ramach naszej zbiórki na siepomaga.pl – wtedy można monitorować, ile zebrała Wasza społeczność. Środki automatycznie zostaną przekazane na nasze konto. www.siepomaga.pl/potrzebujacy/pah-ukraina/skarbonki/nowa 

Prosimy także o udostępnienie informacji o akcji w Państwa mediach społecznościowych:www.facebook.com/PAHtorun/photos/a.467589929177/10159589530414178   

Jeżeli chcecie poświęcić więcej czasu na ten temat i wytłumaczyć na czym polega pomoc osobom dotkniętym kryzysami humanitarnymi, zapiszcie się do programu Wiem i Działam:
 www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/wiem-dzialam
 
Dlaczego nie organizujemy zbiórek rzeczowych? Bardzo dużo osób kontaktuje się z nami z zapytaniem o zbiórki rzeczowe. My ich nie prowadzimy. Koncentrujemy się na zbieraniu pieniędzy, ponieważ pozwala to nam udzielać pomocy szybciej i bardziej adekwatnie do potrzeb. Jest to też tańsze niż sortowanie, magazynowanie i transportowanie zebranych produktów.Dary rzeczowe zebrane w czasie zbiórek nie zawsze odpowiadają potrzebom osób znajdujących się w kryzysowej sytuacji.Szerzej na ten temat mówimy w naszym podkaście:www.pah.org.pl/podkast/#zanim-wyslesz-paczke-z-pomoca.Jeśli rozważasz pomoc rzeczową, zachęcamy do zadania sobie pytań z tej grafiki: 

 Poruszcie temat wojny z dziećmi i młodzieżą   W jednym miejscu zebraliśmy nasze ćwiczenia z Bazgrolników, które dotyczą kwestii wojny i uchodźstwa. Zapraszamy do korzystania.  Możesz je pobrać stąd: www.bit.ly/wojna_dzieci.wodne-naklejki 

Polecamy też nasz pakiet plakatów „Wojna i pokój”, który jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji na te tematy. Szczególnie polecamy cichą dyskusję, która pozwala się zaangażować także osobom introwertycznym. Cicha dyskusja to metoda, w której wymiana zdań zachodzi na arkuszu papieru. Osoby uczestniczące pozostają w ciszy, a wszelkie interakcje z pozostałymi osobami zachodzą na plakacie – mogą zadawać pytania, udzielać odpowiedzi, kwestionować to, co napisane lub wyrażać aprobatę. Mogą odwoływać się do tego, co już jest napisane lub zacząć nowe wątki. Ważne, aby wszystko działo się w formie pisanej na dużym arkuszu papieru. W pakiecie są 2 przykładowe arkusze do cichej dyskusji, ale możesz też stworzyć swoje w zależności od potrzeb: www.bit.ly/wojna_pakiet Wsparciem w emocjonalnych rozmowach może być nasz Pomocnik „Moderowanie dyskusji” www.bit.ly/PomocnikPAH_moderowanie 

KONTAKT Z NAMI 
W razie pytań zachęcamy do korzystania z: grupy na Facebooku: www.facebook.com/groups/edukacjaPAH
kontaktu mailowego: edukacja@pah.org.pl
kontaktu telefonicznego: 512 305 886 
Zespół Edukacji PAH

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content